فرماندار قشم در یاد داشتی بازآفرینی تجربه مدیریت و الگوی زندگی دوران دفاع مقدس را نسخه شفا بخش مسائل کشور دانست…

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، متن یاداشت
علیرضا نصری به شرح زیر است. ..
بسم الله الرحمن الرحیم
۳۱ شهریور سالروز حمله رژیم بعث عراق به مرزهای جمهوری اسلامی و آغاز ۸ سال دفاع جانانه مردم کشور از مرزهای سرزمینی و اعتقادی خود می باشد. باور داریم که اراده مشترک مردم و کارگزاران نظام در همه سطوح برای ایستادگی و ایثار، مهم ترین ویژگی و عامل شکست دشمن در دوران طلایی دفاع مقدس بود. برنامه نا نوشته ای که در آن دوران به درستی اجرا گردید، شامل همبستگی، صبر، ایثار و قناعتی جمعی بود که اگر توسط شخص یا گروهی نادیده گرفته می شد به سختی مورد شماتت و طرد عمومی قرار می گرفت.
اعتماد و همراهی با مسئولان کشور، بهره گیری از ظرفیت ها، خود نظارتی در لایه های اجتماعی و مدیریتی در کنار ایثار و ایستادگی عاشورایی رزمندگان، متفقینی که کمر به نابودی آرمان و ایمان مردمی خدا جو بسته بودند را با شکستی تاریخی مواجه ساخت. تجربه جنگ تحمیلی و دفاع ۸ ساله به ما آموخت؛ آنچه موجب شکست یا پیروزی می شود، در درون خود ما است. امروز هم اگر فعل همبستگی، و تصمیم به حرکت برای فائق آمدن بر مشکلات را به درستی صرف کنیم بار دیگر شکوه و شیرینی پیروزی را تجربه خواهیم کرد.
تلفیق دیپلماسی سیاسی با ظرفیت های تجاری، اقتصادی بی بدیل فعالان پاکدست و وطنخواه همراه با نگاه به توانمندی های داخلی، امید و رونق را در فضای جامعه زنده می سازد.ایران سر شار از نعمت است آبادی و رونق محصول عملکرد تک، تک ما است.
بیائیم به جای نفی یکدیگر، نگاه رقابتی را گوشه ای امن به امانت گذاشته و اکنون که در برابر جنگ تحمیلی دیگر در عرصه اقتصاد قرار گرفته ایم نگاه و عمل ارزشمند دوران دفاع مقدس پیشه کرده به فکر نجات نظام و ادای دین به ساحت شهدا و یادگاران ایثار و ایمان باشیم. فراموش نکنیم چشم های زیادی به ما دوخته شده است. هر کس از خود و محیط پیرامون خود شروع کند. قشم به عنوان حوزه عملکرد ما یکی از خطوط استراتژیک اقتصاد، امنیت و اتحاد است.
مدیران با تلاش بیشتر و گره گشایی، بخصوص در حوزه اشتغال و همکاری با صاحبان طرح و برنامه ی اشتغالزایی، مردم با مشارکت در تولید و رونق شغلی از طریق فعالسازی ظرفیت های بومی، نخبگان و فرهیختگان دینی، اجتماعی با ارائه طریق و همگی با استفاده از تولید داخلی و صرفه جویی های کاربردی و التزام عملی به وحدت و همبستگی، قشم را پیشگام مدیریت و زندگی به سبک دوران دفاع مقدس نمائیم ان شاء الله که فرا گیر شود و به ثمر نشیند
علیرضا نصری
فرماندار شهرستان قشم
۳۱/۶/۱۳۹۷

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.