فرماندار قشم: دستگاه هابدون اختیارات لازم نمی توانند به وظایف خود عمل کنند

فرماندار شهرستان قشم گفت: یک دستگاه زمانی می تواند به وظایف و مسوولیت های خود عمل کند که متناسب با آنها از امکانات و اختیارات لازم نیز برخوردار باشد

عزت کمال زاده’ یکشنبه شب در نشست شورای اداری شهرستان قشم افزود: به عنوان مثال اگر شهرداری یک شهر بدون درآمد باشد و نتواند تجهیزات و امکانات لازم را تهیه کند، این انتظار که در مواقع بحرانی از وقوع حوادثی مانند آتش سوزی به وظیفه خود در قبال آنها عمل کند، منطقی نیست.

وی با اشاره به شرایط خاص شهرداری ها در منطقه آزاد قشم تصریح کرد: پیشنهاد ما در این خصوص به مقامات ذی ربط این است که یا اینکه تمام اختیارات شهرداری ها را بگیریم یا اینکه تمام امکانات را در اختیار آنها قرار بدهیم.

به گفته ی کمال زاده در حادثه آتش سوزی در یکی از بازارهای درگهان قشم باید ریشه یابی شود که چرا شهرداری درگهان از آمادگی لازم برای اطفاء حریق در همان لحظات ابتدای وقوع این حادثه برخوردار نبود.

فرماندار قشم در بخش دیگری از سخنان خود با قدردانی از حضور و همکاری همه دستگاه های مرتبط و نیروهای بسیج، انتظامی و امنیتی در مدیریت این حادثه گفت: این حادثه نشان داد که در بین همه دستگاه ها و نیروها در قشم وحدت و انسجام خوبی وجود دارد.

کمال زاده همچنین با گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج، عزت نهاد بسیج را منوط به رفتار بسیجیان دانست و با قدردانی از حضور بسیجیان در صحنه های مختلف از خدمات آنها در حادثه آتش سوزی اخیر در درگهان ستایش کرد.

وی همچنین با تبریک فرا رسیدن هفتم آذر، روز نیروی دریایی، از نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران بخاطر کمک هایش به مسوولان جزیره قشم در مواقع اضطراری قدردانی کرد.

فرماندار قشم با اشاره به اعزام افزون بر شش مورد چرخبال به این جزیره برای انتقال سانحه دیدگان از زمان حضور خود، خواستار عقد قرارداد با طرف های ذی ربط در این خصوص شد.

امام جمعه قشم نیز در این نشست با بزرگداشت هفته بسیج، آن را یک تفکر و فرهنگ جاری و ساری در طول تاریخ خواند و از ایثارگری ها و تلاش های جانبرکفان بسیجی در حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی تجلیل کرد.

حجت الاسلام ‘ رضا جوکار ‘درباره حادثه آتش سوزی اخیر در درگهان قشم نیز گفت: این حادثه نشان داد که امکانات برای مقابله با این گونه حوادث را در جزیره نداریم و باید ضمن تامین این امکانات، مقوله پیشگیری از وقوع این گونه حوادث را در ساخت و سازها لحاظ کنیم.

شیخ ‘عبدالرحیم خطیبی’ امام جمعه اهل سنت قشم نیز در این نشست مقوله ایمنی را از مباحث مهم قرآنی خواند و با اشاره به آتش سوزی اخیر در درگهان بر ضرورت مسوولیت پذیری دستگاه های مرتبط متناسب با اختیاراتشان در این گونه حوادث شد.

‘ ابوالفتح ابوالهادی’ مدیرکل بازرسی استان هرمزگان نیز در این نشست با تشریح وظایف این اداره کل به مشکلات بازرسی در جزیره قشم بخاطر دوگانگی مدیریت در آن اشاره کرد و از تشکیل یک گروه بازرسی ویژه مناطق آزاد در استان هرمزگان خبر داد.

براساس این گزارش مدیر شرکت مخابرات شهرستان قشم نیز در این نشست به خدمات رسانی این شرکت در سه بخش تلفن ثابت، تلفن همراه و شبکه دیتا اشاره کرد و گفت: از ۵۲هزار شماره تلفن ثابت منصوبه این شهرستان افزون بر ۴۵ هزار شماره فعال است و در خصوص تلفن همراه نیز گرچه بخاطر ساخت و سازهای ناهمگون، نقاط کور در بخش هایی از شهرهای قشم و درگهان مشاهده شده که با تلاش های متخصصان این شرکت این مشکل رفع شده است.

‘حسن هاشمی’ از نصب دکل تقویت کننده امواج تلفن همراه در ۱۲نقطه از جاده های شهرستان قشم برای پوشش کامل این جاده ها خبر داد و درباره ظرفیت سازی شبکه دیتا در این شهرستان افزود: مسیر این شبکه در آینده نزدیک دو برابر می شود و همزمان با آن مرکز دیتا قشم مستقل از هرمزگان با مجوز ویژه وزیر ارتباطات راه اندازی می شود.

براساس این گزارش سرهنگ دوم سپاه ‘حمید ماندگاری ‘ فرمانده ناحیه بسیج سپاه قشم به مناسبت فرا رسیدن هفته بسیج این نهاد را عامل سربلندی و عزت کشور خواند و در خصوص فعالیت های آن در منطقه گفت: افزون بر ۲۰۰ حلقه صالحین در این شهرستان توسط بسیج ایجاد شده است.»

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.