فرماندار قشم: روستاهای پاک در اولویت توزیع طرح های عمرانی قرار می گیرند

فرماندار شهرستان قشم گفت: به دلیل موقعیت ممتاز گردشگری در این شهرستان روستاهایی که در بخش پاکسازی محیط روستایی با فرهنگ سازی و جلب مشارکت مردمی بیشترین توفیق را داشته باشند، در اولویت توزیع طرح های عمرانی قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در اولین نشست کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان قشم در سال جدید افزود: با توجه به امکان بروز بیماری ها در محیط گردشگری قشم، دفع مناسب زباله های عفونی به خصوص در خانه های بهداشت روستایی بسیار حساس است که باید توجه و مراقبت لازم در این زمینه صورت گیرد.
او ادامه داد: برای داشتن جامعه سالم و توزیع و تثبیت خدمات بهداشتی و درمانی، لازم است، مردم و مسئولان در کنار هم در این حوزه فعالیت کنند و حضور سازمان های مردم نهاد(سمن) می تواند برای تحقق این هدف مثمر ثمر باشد.
نصری گفت: آموزش و پیشگیری ۲ مقوله مهم در سلامت جامعه است که سازمان های مردم نهاد می توانند مسئولان را در این امر یاری دهند.
علیرضا نصری اضافه کرد:: دولت تدبیر و امید هم تمام تلاش خود را در جهت توزیع متوازن و عادلانه خدمات حوزه بهداشت و درمان به کار گرفته است و محوریت مردم در حوزه سلامت جامعه می تواند مکمل خدمات دولت باشد و اثرگذاری و ماندگاری آن را افزایش دهد.

نصری با بیان اینکه هزینه بخش درمان بسیار گران و همواره موجب رنج و نگرانی مردم بوده، تصریح کرد: دولت تدبیر و امید با درک این موضوع و در عمل به دستور رهبر معظم انقلاب مبنی بر کمک به خانواده ها برای رفع این گرفتاری، اقدامات موثری را اجرایی کرد.

فرماندار شهرستان قشم با اشاره به تاثیر تغذیه در سلامت افراد، ادامه داد: آگاه سازی خانواده ها از عوارض برخی اقلام خوراکی، زمینه بروز بیماری ها و راه های پیشگیری و بر انگیختن حس مشارکت مردم برای ارتقاء سلامت خود، بسیار مهم و اثر بخش خواهد بود.

نصری گفت: با آموزش مردم، پیشگیری از بیماری ها و مشارکت آن ها در حفظ منابع بهداشت و درمان علاوه بر توسعه سلامت، صرفه جویی در هزینه های این بخش هم حاصل می شود.

فرماندار شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: بخشی از خشونت ها و ناهنجاری های اجتماعی نتیجه فراهم نکردن فضای نشاط در جامعه می باشد.

علیرضا نصری از اعضاء کار گروه سلامت شهرستان قشم خواست: برای برنامه هایی که در مناسبت های اداری اجرا می کنند، به ایجاد نشاط و شادابی جامعه هدف خود توجه داشته باشند.

او به مدیران اجرایی توصیه کرد: برنامه های آموزشی و تجلیل از کارکنان خود را به جای سالن های محدود و در بسته در فضای های روستا یی و در بین مردم برگزار نمایند.
نصری گفت: ارزش اجتماعی تقدیر از کارکنان در حضور مردمی که از خدمات آن ها منتفع شده اند بیشتر خواهد بود و از سوی دیگر گنجاندن برنامه های مفرح به سر زندگی محیط کمک می کند. فرماندار عنوان کرد: یکی از ملاک های سنجش عملکرد مدیران توجه به این موضوع و ایجاد نشاط، تحرک و سرزندگی در محیط کار و جامعه هدف خواهد بود.
او با اشاره به قرار داشتن در هفته سلامت و در پیش بودن روز جوان، روز کارگر و هفته معلم از ادارات مسئول خواست با خروج از دایره تکرار، برنامه های گسترده و متنوع را برای این مناسبت ها تدارک ببینند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.