فرماندار قشم : زیباترین و ارزشمند ترین کار خدمت رسانی به نیازمندان و معلولین جامعه است

فرماندار شهرستان قشم در دیدار با رئیس و جمعی از پرسنل بهزیستی شهرستان در محل فرمانداری ضمن تبریک هفته بهزیستی و تامین اجتماعی گفت: زیباترین و ارزشمند ترین کار خدمت رسانی به نیازمندان و معلولین جامعه است که مجموعه بهزیستی این کار را بر عهده دارد.

عزت کمال زاده افزود : بهزیستی یعنی بهتر زیستن و فراهم کردن زیستن بهتر برای کسانی که دارای نقص عضو و یا مشکلات روحی و روانی است.

وی افزود: خدمت به معلولان و محرومان از مهمترین عبادات و خدمات است که علاوه بر اجر معنوی اجر اخروی نیز در پی خواهد داشت.

 

فرماندار قشم اظهار داشت : خدمت در بهزیستی سختی های بسیاری دارد و افرادی که در بخش دولتی و یا خصوصی تحت نظارت بهزیستی فعالیت می کنند به نوعی ایثار می کنند و بصورت دلی به معلولان و افراد نیازمند خدمات ارائه می کنند.

وی اظهارکرد: نوع نگاه به افراد معلول باید در جامعه با فرهنگ سازی  تغییر کند چرا که معلولیت هیچگاه محدویت نیست .

فرماندار شهرستان قشم خاطر نشان کرد: مسئولان اداره بهزیستی باید زمینه و بستر های لازم جهت شکوفا کردن خلاقت و استعداد های معلولان در حوزه های مختلف فرهنگی، هنری و صنایع دستی را فراهم نماید.
وی با بیان اینکه حوزه کاری سازمان بهزیستی بسیار وسیع است بیان داشت : فعالیت های بسیاری از جمله ارائه خدمات به معلولان، کودکان کار، زنان سرپرست خانوار، افراد سالخورده، معتادان و کسانی که دچار آسیب های اجتماعی هستند برای این مجموعه تعریف شده است که کمبود امکانات و اعتبارات می تواند کار را در بهزیستی سخت و مشکل کند با این حال کارکنان و زحمت کشان این سازمان با هدف جلب رضایت خداوند و کم کردن از آلام افراد معلول و یا آسیب دیده مشغول خدمت هستند که جای تشکر و قدردانی دارد.
 

رئیس اداره بهزیستی شهرستان قشم در این دیدار ضمن اشاره به خدمات صورت گرفته توسط سازمان بهزیستی در شهرستان قشم اظهارکرد: رفع محرومیت زدایی و خدمت بی منت به جامعه از اهداف این سازمان است.

 

اسماعیل کیانی افزود :  ورود و مشارکت خیرین در ساخت مجتمع های توانبخشی و ساخت مهد کودک در روستا ها در این شهرستان بسیار خوب بوده است و امیدواریم که این مشارکت ها بیشتر باشد.

 

وی افزود : مشارکت در ساخت مسکن، فراهم نمودن زمینه اشتغال برای معلولین و افراد تحت حمایت، پرداخت مستمری ماهیانه ، بهبود و مناسب سازی فضای شهری و روستای، برگزاری آموزش های پیشگیری و مهارت آموزی، برگزاری طرح تنبلی چشم در کودکان زیر۶سال کمک به رفع نیاز های اولیه معلولان، تامین وسایل کمک توان بخشی و اعطای کمک های موردی از مهمترین خدماتی است که به مددجویان علاوه بر وظایف سازمانی پرداخت و کمک می شود.

 

IMG_4079 (Copy) IMG_4076 (Copy) IMG_4072 (Copy)

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.