فرماندار قشم : سرشماری نفوس و مسکن پایه و مبنای برنامه ریزی کشور است

فرماندار شهرستان قشم در جلسه گردهمایی شوراها و دهیاران بخش شهاب در شهر سوزا گفت: سرشماری نفوس و مسکن، پایه و مبنای برنامه ریزی مدیران و راهبردهای تاثیرگذار در توسعه کشور است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم علیرضا نصری بابیان اینکه این دوره از سرشماری به شیوه نوین الکترونیکی و بدون کاغذ اجرا می شود، افزود: سرشماری نفوس و مسکن یکی از رویدادهای بزرگ زیرساخت برنامه ریزی کشور است و این دوره از سرشماری به صورت الکترونیکی انجام می شود و دهیاران و شوراها باید همکاری لازم را جهت اطلاع رسانی و مشارکت برای برگزاری انجام دهند.
وی افزود: با توجه به اینکه این سرشماری در دو مرحله انجام می شود ، به هر میزان خانواده ها به صورت اینترنتی اطلاعات خود را در مرحله اول وارد کنند، کار سرشماری راحت تر و سرعت کار هم بالاتر خواهد رفت.

فرماندار قشم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جایگاه تعاونی ها بیان داشت : تعاونی روستایی بخش شهاب با جدیت بیشتری پیگیری شود و با برنامه ریزیه ای صحیح از ظرفیت های این بخش در حوزه گردشگری و شیلات در قالب تعاونی استفاده شود.

نصری اظهار داشت : شوراها و دهیاران باید برنامه و افق بلندمدت،میان مدت،کوتاه مدت داشته باشند و با ایجاد زیر ساخت های فرهنگی ، توسعه پایداری را برای روستاها فراهم نمایند.

فرماندار قشم در ادامه با تاکید بر اینکه هزینه در آموزش و پرورش سرمایه گذاری برای تضمین آینده کشور است، افزود : دانش آموزان به عنوان سرمایه های انسانی و اجتماعی محسوب می شوند که آموزش و پرورش می تواند با تربیت و آموزش آنها به نحو شایسته نقش بسیار مهمی را در تولید این سرمایه های به عنوان ارکان اصلی توسعه پایدار داشته باشد.

فرماندار قشم با اشاره به درخواست مردم در خصوص استعلام چندباره موقعیت زمین در روستا ها  برای واگذاری انشعاب برق که نارضایتی روستاییان جزیره قشم را در پی داشت افزود : استعلام دوباره برای انشعاب برق دیگر نیاز نیست و اداره برق استعلام اول را باید قبول کند و این مشکلات را برای مردم به وجود نیاورد.

وی ادامه داد : وظیفه ما تسهیل در کارهای مردم براساس قانون است و نباید مردم را به زحمت انداخت.

نصری افزود : از این تاریخ اداره برق نباید برای انشعاب برق مجدد از بنیاد مسکن استعلام بگیرد و مکاتبات دهیاری با بنیاد مسکن مورد تایید است.

در ادامه بخشدار شهاب و دهیاران به بیان مشکلات بخش و روستا پرداختند.

 

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.