فرماندار قشم : سرمایه گذاری در بخش ورزش به منزله جلوگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است

فرماندار شهرستان قشم روز دوشنبه در نخستین جلسه شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قشم افزود: توجه به جوانان می تواند جامعه را در مقابل بسیاری از مشکلات و آسیب های اجتماعی مصون کند.

عزت کمال زاده با بیان اینکه قشر جوان و نوجوان اهمیت ویژه ای در تدوین برنامه های این شهرستان دارد، تاکید کرد: حضور و فعالیت جوانان و نوجوانان در عرصه فرهنگی و ورزشی بسیاری از مشکلات اجتماعی را رفع می کند.

فرماندار قشم اضافه کرد: در این چارچوب باید موضوع توسعه زیرساخت های ورزشی شهرستان با همکاری مردم و مسوولان پیگیری شود.

کمال زاده ادامه داد: به طور قطع سرمایه گذاری در بخش ورزش جوانان و فرهنگ سازی در این عرصه به منزله جلوگیری از بروز بسیاری از ناهنجاری های اجتماعی است.

وی فعالیت در این عرصه به ویژه در سن کودکی را اقدامی زیربنایی و اثرگذار ارزیابی و اضافه کرد: انتظار می رود شوراهای شهر و روستا نیز در زمینه اختصاص زمین مناسب برای سرمایه گذاران همکاری و تعامل بیشتری داشته باشند.

کمال زاده با بیان اینکه در برخی مناطق قشم از برکه به عنوان محل ذخیره آب آشامیدنی استفاده می شود، دستور رسیدگی به موضوع بهداشت این برکه ها را صادر کرد.

وی اضافه کرد: این برکه ها علاوه بر مشکلات بهداشتی، به دلیل نشت آب موجب افزایش هزینه های مصرفی خانوارها می شود و باید در این زمینه به صورت گسترده فرهنگ سازی شود.

فرماندار قشم با اشاره به گستردگی موضوعات مطرح شده در جلسه شورای اداری بخش مرکزی شهرستان، خواستار برگزاری تخصصی تر این نشست ها شد و گفت: اجرای این رویکرد می تواند مسوولان را در دستیابی به نتایج بهتر و کارشناسی تر یاری کند.

کمال زاده خواستار رسیدگی جدی به مشکل تامین آب آشامیدنی مردم جزیره قشم شد و افزود: دسترسی آسان به آب آشامیدنی مطالبه به حق مردم این شهرستان است و امیدواریم با تاکیدات رییس جمهوری دولت تدبیر و امید و برنامه های سازمان منطقه آزاد، این مشکل هرچه زودتر حل شود.

استقرار پاسگاه نیروی انتظامی در برخی روستاهای قشم همچون طولا و راهبردهای اجرایی شدن این مطالبه مردمی از دیگر موضوعاتی بود که در نخستین جلسه اعضای شورای اداری بخش مرکزی شهرستان قشم مطرح و در این زمینه رایزنی شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …