فرماندارشهرستان قشم: شوراها را محور توسعه شهرستان دانست.

دردیدار رئیس شورای عالی استانها با فرماندار شهرستان قشم: شوراها را محور توسعه شهرستان دانسته و گفت: با توجه به انسجام مسوولان و ارتباط تنگاتنگ آنان با یکدیگر، شوراها به عنوان یک رکن تصمیم گیری، در توسعه شهرستان نقش بسیار تعیین کننده ای دارند.

وی در ادامه افزود : شوراها حلقه ارتباطی بین مردم و دولت هستند و می توانند مسائل و مشکلات مردم را به مسوولان انتقال دهند و از آنجایی که امروز نگرش دولت تدبیر و امید بها دادن به نظام شورایی است ، شوراها می تواند در حل مشکلات مردم نقش موثری ایفا کنند

کمال زاده افزود:شوراهایکی از ارکان تصمیم گیر نظام با پیگیری انتظارات و خواسته های به حق مردم، ضمن تلاش در زمینه گام نهادن برای سازندگی و توسعه هر منطقه، روح امید را در مردم افزایش می دهند

فرماندارشهرستان قشم افزود: تلاش گسترده اعضای شوراهای شهرستان، زمینه افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد آنها را فراهم کرده است

در ادامه رییس شورای عالی استانها اظهار داشت : شوراها از ظرفیت های بالایی برخوردارند و تقویت جایگاه این تشکل مردمی و افزایش اختیارات آن در چارچوب ضوابط و قوانین، برای مردم منافع زیادی دارد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه های اصلی شورای عالی استانها برگزاری نشست و دیدار با اعضای شوراها و مدیران اجرایی سراسر کشور برای گسترش و تحقق اندیشه شورا باوری است افزود: با افزایش این همفکری و هم افزایی میان شوراها و مدیران اجرایی کشور، می توان زمینه پاسخ به انتظارات مردم و توسعه روستاها، شهرستان ها و استان ها در سطوح مختلف را فراهم کرد.

بصیری پور افزود: اصل هفتم قانون اساسی، مجلس شورای اسلامی و شوراهای اسلامی را به عنوان ارکان اصلی تصمیم گیری و اداره کشور دانسته است اما ترویج هرگونه تفکر غیرشورایی در عرصه تصمیم گیری حاکمیتی، به سود مردم نیست.

وی با بیان اینکه به دنبال قانونی شدن طرح مدیریت واحد شهری در کشور هستیم افزود: در صورت تحقق عملی این قانون، می توان مسوولیت دولت را در برخی حوزه های اجرایی کاهش داد.

رییس شورای عالی استانها گفت: تجربه جهانی اجرای مدیریت واحد شهری سالهای متمادی است با موفقیت در کشورهای مختلف در حال اجرا است و در حقیقت شهرداری ها هماهنگ کننده امور شهری هستند اما در ایران هنوز این مهم محقق نشده است.

وی بیان کرد: شورای عالی استانها به عنوان تنها مرجعی است که می تواند طرح های خود را به صورت مستقیم به مجلس شورای اسلامی ارائه دهد و در برخی مواقع نیز می تواند طرح هایی که نیازمند هماهنگی با دولت است را در قالب لایحه ا ی از طرف دولت به مجلس شورای اسلامی پیشنهاد دهد که این خود گویای ظرفیت های بالای شوراها در عرصه تصمیم گیری را دارد.

در پایان این نشست نیز توسط رئیس شورای عالی استانها با اهدای لوح به فرماندار شهرستان قشم از تلاشهای بی وقفه ایشان در ارتقای جایگاه شوراها  تقدیر به عمل آمد

 

 

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.