فرماندار قشم :طرح جامع قشم نقشه راه سیاست های ایران ۱۴۰۴ است

فرماندار قشم گفت: تعامل و همکاری خوبی بین این مجموعه و سازمان منطقه آزاد قشم شکل گرفته است که می تواند به توسعه همه جانبه، ایجاد اشتغال پایدار و نقش آفرینی قشم در حوزه های مختلف صنعتی و اقتصادی کمک کند.

علیرضا نصری روز دوشنبه در دیدار با اعضای انجمن خبرنگاران قشم، افزود: رویکرد مشترک یاد شده با هدف برنامه ریزی موثر و کاربردی تر در جهت تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» تقویت می شود.
وی از مردم به عنوان سرمایه های اصلی نظام جمهوری اسلامی ایران یاد کرد و گفت: تمام مسئولان شهرستان با هدف بالا بردن رضایت مردم فعالیت می کنند و در کنار برنامه های کلان خدماتی، به مسائل و امور جاری مردم نیز توجه ویژه ای دارند.
فرماندار قشم گفت: طرح جامع قشم به عنوان مهمترین نقشه راه می تواند این منطقه را در مسیر اقتصاد مقاومتی به جایگاه حقیقی اش در سیاست های ایران ۱۴۰۴ برساند و اصحاب رسانه و خبرنگاران می توانند با قلم و اندیشه های مثبت خود به عنوان مشاوران دلسوز در کنار مسئولان به تحقق این مهم کمک کنند.
وی ادامه داد: قشم با ظرفیت های بی بدیل در بخش های مختلف علمی، دانشگاهی، صنعتی، طبیعی، گردشگری و دریایی می تواند به پایگاه مهم علمی و فناوری تبدیل شود و این فرآیند را براساس بند ۱۱ سیاست ابلاغی رهبر معظم انقلاب در حوزه اقتصاد مقاومتی به نقاط دیگر کشور منتقل کند.

*** کمک به حقوق و آزادی قانونی مطبوعات
کمک به حقوق واقعی و آزادی های قانونی مطبوعات از دیگر محورهای سخنان فرماندار قشم در این نشست بود و نصری بر اهمیت پیگیری مطالبات فعالان رسانه ای در قشم تاکید کرد.
وی اظهار کرد: مطبوعات باید برای تقویت بنیه اقتصادی خود از طرف ادارات و نهادها حمایت شوند تا با اطمینان بیشتر در مسیر وظایف خطیر اطلاع رسانی با رعایت اصول حرفه ای فعالیت کنند.
وی با اشاره به اهمیت استعدادیابی در حوزه روزنامه نگاری، گفت: با برگزاری دوره های آموزش خبرنگاری می توان بخش خبری این منطقه که شجره طیبه آن توسط انجمن خبرنگاران منطقه آزاد قشم پایه گذاری شده است را به درختی تنومند در جزیره تبدیل کرد.
به گفته فرماندار قشم، یکی از مهمترین ویژگی های اصحاب رسانه، ایجاد فضای آرام برای خدمت رسانی مسئولان و دور کردن جامعه از جو التهاب آمیزی است که دشمنان به دنبال ایجاد و دامن زدن به آن هستند.
وی تقویت روحیه امید در جامعه را موجب شادابی و سرزندگی مردم دانست و گفت: حرکت در این مسیر از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید است و موجب تقویت وحدت، همدلی، تعامل سازنده و تقویت فعالیت های اقتصادی در کشور می شود.

*** اهمیت برند سازی در قشم
نصری در بخش دیگری از سخنان خود به اهمیت برند سازی در قشم اشاره کرد و گفت: ویژگی های منحصر به فرد حوزه گردشگری قشم مهمترین فرصت برند سازی در این جزیره است.
وی افزود: برگزاری مسابقات جام جهانی در قطر فرصت مناسبی برای برند سازی در حوزه فعالیت های ورزشی قشم است و با توجه به یکسان بودن شرایط آب و هوایی این جزیره و امارات متحده عربی می توان با ایجاد زیرساخت های ورزشی، بخشی از اردوهای ورزشی کشورهای مختلف را در قشم برگزار کرد.
نصری یادآوری کرد: ورود تیم های مختلف ورزشی به قشم موجب معرفی هرچه بیشتر جزیره در نقاط مختلف جهان، تقویت بنیان های اقتصادی فعالان بخش های مختلف و رونق کسب و کار در منطقه می شود.

*** اهمیت برنامه ششم توسعه برای کار در مناطق آزاد
وی گفت: به طور قطع برنامه ششم توسعه تفاوت هایی با برنامه پنجم دارد که امیدواریم با نگاه ویژه قانونگذاران، مشکلات مناطق آزاد از جمله قشم یک بار برای همیشه حل شود.
فرماندار قشم از سازمان منطقه آزاد قشم به عنوان نماینده دولت یاد کرد و گفت: با رفع دغدغه های این سازمان توسط قانونگذاران می توان از توانمندی ها و ظرفیت های این مجموعه بیش از پیش بهره برد.

*** فعال سازی شورای اجتماعی کشور در دولت تدبیر و امید
وی فعال سازی شورای اجتماعی کشور در دولت تدبیر و امید را برای کاهش دغدغه های رهبر معظم انقلاب بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: خوشبختانه با فعال سازی این شورا شاهد کاهش آمار طلاق در کشور هستیم.
نصری ادامه داد: روند صعودی طلاق در مدت ۱۰ سال گذشته به دغدغه ای برای رهبر معظم انقلاب تبدیل شده بود و رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید با درایت موفق به کنترل این معضل اجتماعی در سال گذشته شد.
در این نشست فرماندار قشم ضمن آشنایی با اعضای هیات مدیره انجمن خبرنگاران قشم، با نحوه فعالیت رسانه ها و سیاست های این مجموعه نیز آشنا شد.

 

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.