فرماندار قشم: عزم دولت برای ایجاد اشتغال پایدار جدی است

فرماندار شهرستان قشم گفت:اقدامات لازم برای ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی انجام شده و دولت آماده اعطای مجوزهای لازم و تسهیلات کم‌بهره به متقاضیان است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست بررسی آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی افزود: امروز حمایت از اشتغال پایدار، فریضه ملی است و همه در کنار هم باید برای تحقق آن تلاش نمائیم.

او با بیان اینکه؛ اشتغال پایدار روستایی به پیش‌گیری از مهاجرت و کاهش هزینه‌های ناشی از آن کمک می‌کند، پیش‌گیری از آسیب‌های اجتماعی را به‌عنوان یکی‌دیگر از نتایج ایجاد و توسعه شغل در روستاها نام برد.

فرماندار شهرستان قشم، مطالعه، امکان‌سنجی و ایده‌های خلاقانه را برای موفقیت کار لازم برشمرد.

نصری اظهار کرد: مطالبه رهبرمعظم انقلاب و رئیس جمهوری از کارگزاران اجرایی، اشتغال پایدار و رونق کسب و کار می‌باشد که با اجرای شیوه‌نامه‌های مرتبط در مناطق روستایی و عشایری و شهرهای زیر ده هزار نفر، تحقق این خواسته وارد فاز اجرایی شده است.

وی تاکید کرد: آموزش‌های هدفمند برای کسب مهارت های کارآفرینی، مهارت در اجرای کسب و کار و جذب بازار هدف و مهارت‌های مدیریتی باید مورد توجه قرار گیرد.

رئیس شورای کار و اشتغال شهرستان قشم تصریح کرد: برخورد ما با ایده‌ها و صاحب‌نظران و سرمایه‌گذاران موجب ادامه و گسترش یا دوری و رها کردن کار توسط آنها می‌شود.

فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: هرکس می‌تواند شغل ایجاد کند، فارغ از سلیقه و نگاه فردی، باید بیشتر از وظیفه و فراتر از توان به او کمک کنیم.

بر اساس این خبر، در نشست بررسی آئین‌نامه اجرایی قانون حمایت از ایجاد و توسعه اشتغال پایدار روستایی پس از گفت‌وگو پیرامون موارد مرتبط مقرر شد: اجرای شیوه‌نامه و طرح‌های دریافتی بررسی و پس از تصویب به بانک‌های عامل معرفی گردد.

گفتنی است، در شیوه‌نامه ایجاد و توسعه اشتغال پایدار در مناطق روستایی، عشایری و شهرهای کمتر از ده هزار نفر، بر اعطای تسهیلات با کار مزد کم و مساعدت‌های لازم جهت دریافت مجوزهای مورد نیاز تاکید شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.