فرماندار قشم: عملیات ساخت مرکز جامع اورژانس درگهان اواسط خرداد آغاز می شود

فرماندار شهرستان قشم گفت: عملیات اجرایی ساخت مرکز اورژانس و درمانگاه درمان بستر شهر درگهان از اواسط خرداد آغاز میشود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری بیان کرد: براساس برنامه زمانبندی شده، شبکه بهداشت و درمان شهرستان تا پایان هفته جاری نقشه اجرایی مرکز جامع اورژانس و درمانگاه درمان بستر شهر درگهان را در اختیار شورای اسلامی شهر درگهان قرار می‌دهد و شورای مذکور موظف است با مشارکت خیرین در یکماه آینده عملیات اجرایی ساخت این مرکز را آغاز نماید.

او تصریح کرد: حدود ۱۰ هزار متر زمین با کاربری بهداشت و درمان توسط سازمان منطقه آزاد در اختیار شورای اسلامی شهر درگهان قرار داده شده است.

فرماندار قشم ادامه داد: بر اساس بر آورد اولیه ساخت و توسعه مرکز جامع درگهان نیازمند ۵۰ میلیارد ریال اعتبار است که خیرین تامین ان را بر عهده گرفته اند.

نصری در نشست با رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان و نائب رئیس شورای اسلامی شهر درگهان با اشاره به این که شهر درگهان ظرفیت، احداث درمانگاه خصوصی و فعالیت در حوزه توریست سلامت را دارد، تاکید کرد: توسعه شهری، افزایش جمعیت و امکان تبدیل به بیمارستان از نکاتی است که باید در طراحی نقشه و جانمایی ساختمان مورد توجه قرار گیرد.

نصری با بیان اینکه؛ تجهیز، تامین نیروی درمانی و بهره‌برداری مرکز مذکور بر عهده شبکه بهداشت و درمان شهرستان است، اظهار کرد: لازم است رایزنی و هماهنگی‌های لازم همزمان با ساخت انجام شود تا بلافاصله پس از اتمام عملیات ساختمانی، امکان بهره‌برداری فراهم گردد.
گفتنی است، احداث هشت واحد مسکونی به عنوان خانه پزشک در مجاورت مرکز جامع اورژانس و درمانگاه درمان بستر شهر درگهان از دیگر نکات مورد اشاره در نشست مشترک با رئیس شبکه بهداشت و درمان و نماینده شورای اسلامی شهر درگهان ذکر شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.