فرماندار قشم: فراوری خاک سرخ هرمز در دستور کار دولت یازدهم

فرماندار قشم گفت : فراوری خاک سرخ جزیره هرمز به دلیل ویژگی های خاصی که دارد در دستور کار دولت قرار گرفته است.

عزت کمال زاده روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: به طور قطع این رویکرد دولت یازدهم نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی این جزیره می گذارد.
وی با بیان اینکه خاک سرخ هرمز ارزش اقتصادی بالایی دارد، ادامه داد: معدن خاک سرخ هرمز از معروفیت جهانی برخوردار است و می توان از آن در حوزه ها و صنایع گوناگون استفاده کرد.
فرماندار قشم اظهار کرد: این موضوعات در دیدار با معاون آموزشی وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز مطرح و بر ضرورت عملی شدن این رویکرد دولت یازدهم تاکید شده است.
کمال زاده با بیان اینکه خاک هرمز برخلاف ادعای برخی رسانه ها به خارج از کشور صادر نمی شود، گفت: تمامی خاک برداشت شده از معدن خاک سرخ این جزیره در صنایع داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.
کمال زاده اضافه کرد: بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب جلوگیری از خام فروش مواد معدنی به عنوان سیاست اصلی دولت در بخش معادن کشور دنبال می شود و منویات معظم له محور برنامه ها و رویکردهای مسوولان این حوزه است.
هرمز، جزیره ای بیضی شکل که نوعی گنبد نمکی است به مساحت ۴۲ کیلومتر مربع در ورودی خلیج فارس در ۸ کیلومتری بندرعباس است؛ این جزیره را به علت موقعیت جغرافیایی آن و مجاورت با تنگه هرمز، کلید خلیج فارس می دانند؛ همین موقعیت است که آن را در طول تاریخ، از نظر راهبردی و بازرگانی از اهمیت خاصی برخوردار کرده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.