فرماندار قشم: فرهنگ سازی زیربنای حل معضل طلاق است

فرماندار قشم گفت: فرهنگ سازی و آگاه سازی جامعه به ویژه جوانان، زیربنای حل بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی همچون طلاق است.

عزت کمال زاده روز پنج شنبه در نخستین نشست اعضای شورای اجتماعی فرهنگی شهرستان قشم افزود: در کنار این موضوع باید رویکرد ارایه آموزش و فرهنگ سازی به خانواده زوج های جوان نیز اجرا شود.

وی، اجرای این سیاست را مکمل ارایه آموزش های ضروری به جوانان دانست و گفت: در صورت تحقق این امر می توان مانع از بروز بسیاری از مشکلات خانوادگی در بین زوج های جوان شد.

کمال زاده ادامه داد: در همین چاچوب می توان موضوع اعزام کارشناسان و مشاوران خانواده به روستاها و نقاط مختلف شهرستان قشم را به عنوان راهکاری قابل اجرا و تاثیر گذار اجرا کرد.

وی تاکید کرد: اجرای این طرح باید هماهنگ با فرهنگ، سنت ها و آیین های مردم روستاهای هدف صورت گیرد و نمی توان یک سیاست کلی را در تمامی نقاط پیاده کرد.

فرماندار قشم گفت: به طور قطع رویکردی که توسط کارشناسان در جوامع بزرگ شهری همچون تهران تجویز می شود نمی تواند در مناطق روستایی کشور مورد استفاده قرار گیرد و باید با استفاده از کارشناسان آشنا با فرهنگ و ساختار بومی هر منطقه در این اینچنین عرصه هایی ورود کرد.

وی ادامه داد: در این زمینه باید از مشاورانی استفاده شود که علاوه بر تخصص لازم، تجربه و تعهد نیز داشته باشند.

کمال زاده افزود: بخشی از مشکلات جامعه همچون طلاق ناشی از سرخوردگی جوانان است که در ادامه می تواند به اعتیاد و دیگر معضلات اجتماعی منجر شود.

وی نقش آموزش و پرورش را در آگاه سازی قشر جوان و نوجوان بسیاری مهم دانست و تاکید کرد: این نهاد باید با اجرای برنامه های آموزشی در زمینه ازدواج، عوامل لغزش جوانان را به کمترین میزان ممکن کاهش دهند.

کمال زاده ادامه داد: به طور قطع روحانیان و ائمه جمعه نیز به عنوان یکی از محورهای اصلی فرهنگ سازی در جامعه می توانند به حل مشکلات یاد شده کمک کنند.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

حضور فرماندار قشم در دومین یادواره سردار شهید قاسم سلیمانی در مسجد شهرک امام حسن علیه السلام طولا

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قشم:با حضور مردم ولایتمدار و شهید پرور شهرک امام حسن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.