فرماندار قشم: فعالیت تعاونی ها، فرصت های کم نظیر اقتصادی ایجاد کرده است

فرماندار شهرستان قشم گفت: مردم این شهرستان، فرصت های کم نظیر شغلی و اقتصادی را هدایت و تجمیع سرمایه های خود در قالب تعاونی ها ایجاد کرده اند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری ضمن تبریک هفته تعاون و قدردانی از پیگیری های مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و فعالیت های ارزشمند تعاونگران، در جلسه تجلیل از ۱۳ تعاونی برتر قشم، یادآور شد: ۱۰۰ درصد فعالیت‌های حوزه حمل و نقل دریایی، ۹۰ درصد امور شیلاتی قشم از طریق تعاونی‌ها انجام می‌شود و در بخش حمل و نقل درون و برون شهری هم سهم اصلی این فعالیت‌ها بر عهده تعاونی‌هاست.

او ادامه داد: تعاونی‌ها در قشم در حوزه ساخت و ساز هم موفق به ارائه خدمات مناسبی شده اند و در بخش‌های دیگر صنعتی هم ایفای نقش دارند.
فرماندار قشم گفت: کسب رتبه‌های برتر استانی و ملی، گواه اعتقاد به فعالیت های اقتصادی جمعی و توانمندی زنان و مردان تعاونگرای قشم است.

او با بیان اینکه استفاده از ظرفیت‌ها و سرمایه‌های خُرد، هنری است که در قشم از آن به‌خوبی استفاده شده است، افزود: باید با ارائه تسهیلات مورد نیاز از تجمیع سرمایه‌های کم و تبدیل به مجموعه اقتصادی سودآور، بیش از پیش حمایت کرد.

دکتر نصری تاکید کرد: ظرفیتی که از طریق تجمیع، جذب و فرآوری سرمایه‌های کوچک محلی در قشم با هدف اشتغالزایی و رونق کسب و کارهای متکی بر منابع موجود، ایجاد شده، در نوع خود بی نظیر است.

نماینده عالی دولت در شهرستان قشم اضافه کرد: علاوه بر امتیاز و صرفه اقتصادی که می توان با استفاده از امکانات و منابع محدود بدست آورد، رویکرد دینی فعالین حوزه تعاون به عنوان فعالیتی قرآنی، هم ارزشمند و قابل تقدیر است.

دکتر نصری در همین باره گفت: پیوند مردم قشم با آموزه های قرآنی و جایگاهی که تعاون در تعالیم دینی دارد یکی از دلایل استقبال مردم به مشارکت در تعاونی ها و تثبیت و توفیق آنان در سطوح استانی و ملی است.

فرماندار شهرستان قشم از گسترش صنایع حمل و نقل و گردشگری دریایی، بومگردی‌ها و صنایع غذایی محلی که در قالب تشکیل تعاونی انجام می‌شود به عنوان فرصتی برای اشتغال و رونق زندگی خانوارهای روستایی نام برد.
شایان ذکر است در ابتدای این آیین، حسن سازگار مدیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان قشم با ارائه گزارشی از فعالیت ۱۹۶ تعاونی فعال در قالب ۱۱ رشته در شهرستان یاد کرد.

وی اظهار داشت: رسته های پرورش ماهی در قفس و میگو، صیادی، گردشگری و بومگردی از جمله ظرفیت های مهم این شهرستان است که در قالب فعالیت‌های تعاونی اداره می‌شوند.

در پایان این جلسه از مدیران عامل ۱۳ تعاونی برتر شهرستان قشم در حوزه‌های مختلف با اهدای لوح، تقدیر شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

شهادت امام حسن عسگری (ع) بر مسلمانان تسلیت باد

دو خصلت است که بالاتر از آنها چیزی نیست؛ ایمان به خدا و سود رساندن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *