فرماندار قشم: قشم دارای جذابیت های بی بدیل گردشگری است

فرماندار شهرستان قشم در این دیدار معاون سفیر آلمان گفت: این شهرستان دارای معادن مختلف و ۱۷ منطقه نفت و گاز است که ظرفیت بی نظیری برای سرمایه گذاری دارد.
علیرضا نصری افزود: همچنین این شهرستان بسترهای لازم برای توسعه انرژی خورشیدی، پرورش ماهی در قفس و میگو را داراست.
وی ادامه داد: جنگل های حَرّا، دلفین های جزیره هنگام، آهوها و خاک های رنگی جزیره هرمز تنها بخشی از جذابیت های شهرستان قشم را در زمینه توریسم تشکیل می دهد و جاذبه های گردشگری در این منطقه بی بدیل است.
فرماندار قشم صنایع دستی و میراث فرهنگی و تاریخی را از دیگر جاذبه های این شهرستان دانست و افزود: وجود منطقه آزاد قشم در این شهرستان فرصت مناسبی برای سرمایه گذاری صنعت های مختلف و از جمله صنایع خرد ایجاد می کند.
معاون سفیر آلمان:
بازدید گردشگران آلمانی از قشم افزایش پیدا کرده است
جانشین و معاون سفیر جمهوری فدرال آلمان در ایران گفت: آمار گردشگران تک نفره آلمانی که از ایران و به ویژه از جزیره قشم بازدید کرده اند، افزایش یافته است.
اولیور اشناکنبرگ روز شنبه در دفتر علیرضا نصری فرماندار قشم افزود: یکی از زمینه هایی که ۲ کشور آلمان و ایران می توانند در آن حوزه همکاری بیشتری داشته باشند، صنعت گردشگری است که باید بیشتر به آن پرداخت.
وی ادامه داد: ایران و آلمان روابط دیرینه ای دارند که از این پیشینه باید در راستای تقویت روابط استفاده کرد.
جانشین سفیر آلمان در ایران اظهار داشت: در این اواخر همایش ها و کنگره های مشترک مختلفی در حوزه شهرسازی، وورکشاپ، تئاتر، هنرهای زیبا و خوانندگی در هر ۲ کشور برگزار شد.
وی افزود: مردم آلمان شناخت خوبی از کشور ایران دارند و در این زمینه تحت تاثیر امواج منفی کشورهای دیگر قرار نمی گیرند.
اشناکنبرگ خاطرنشان کرد: همین اواخر هیاتی متشکل از صاحبان صنایع کوچک آلمان از ایران دیدن کردند و برای سرمایه گذاری در ایران نیاز است که اطمینان هایی را دریافت کنند.
جزیره قشم به وسعت یکهزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع، دارای جاذبه های مختلف گردشگری از جمله غارهای خوربس، غار نمکی، جنگل های دریایی حَرّا، جزایر ناز، خلیج دلفین ها، دره ستاره ها، تنگه و دره چاهکوه و بام قشم است.
همچنین سواحل زیبا، قلعه پرتغالی ها، موزه ژئوپارک، سایت تخم گذاری لاک پشت های پوزه عقابی، چاه های تلا و بادگیرهای بندر تاریخی لافت از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره قشم است.
همچنین بیش از ۲۰۰ محوطه تاریخی از قبیل تپه ها، دخمه ها، بقایای کنار ساحل مانند غارها، بندرها و سازه های آبی مانند سدها شناسایی و ۳۰ اثر از این آثار شاخص به عنوان آثار ملی ثبت شد.
این محوطه های تاریخی بیشتر در کناره های ساحل و روستاها از جمله کُنارسیاه، رَمچاه، سَلَخ و دولاب پیدا شدند که برخی به دوره اشکانی و هزاره اول پیش از میلاد تعلق دارند.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.