قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: مدیران دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات از ظرفیت های استانی و ملی بهره بگیرند 

فرماندار قشم: مدیران دستگاه های اجرایی در جذب اعتبارات از ظرفیت های استانی و ملی بهره بگیرند 

فرماندار شهرستان قشم گفت:  دستگاه هایی که در جذب اعتبارات ملی و استانی موفق عمل کنند در اولویت تخصیص اعتبارات شهرستانی قرار می گیرند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نخستین نشست اعضاء کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان اینکه ۸۰ درصد بودجه کشور، ملی می باشد از مدیران دستگاه های اجرایی خواست نسبت به جذب اعتبارات استانی و شهرستانی پیگیری و رایزنی های لازم را انجام دهند.

او تصریح کرد: عدم تخصیص اعتبارات، طولانی شدن پروژه و کندی عملیات اجرایی شاخص منفی محسوب و  پروژه های  دستگاه ها بر اساس شاخص ها ی عملکردی ارزیابی  می شود.

فرماندار و رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان قشم با بیان اینکه مدیران پیگیر و پرتلاش مورد حمایت بیشتری قرار می گیرند، تاکید کرد: مدیران در ارائه گزارش خود به مستندات رایزنی و میزان توفیق در جذب اعتبارات فرا شهرستانی اشاره داشته باشند.

نصری در بخش دیگری از سخنان خود، توصیه کرد: دستگاه های اجرایی، اعتبارات را با توجه به محدودیت منابع، اولویت بندی نموده و از  ظرفیت ها و امکانات  خیرین، دهیاری ها و سازمان منطقه آزاد استفاده مطلوب نمایند.

فرماندار شهرستان قشم، نظارت بر حسن استفاده از بودجه و رعایت نکات فنی در جهت اجرای اصولی پروژه ها را نیز یادآور گردید؛ او بیان کرد: سیل اخیر، تجربه ای  را پیش روی ما قرار داد. فرماندار شهرستان قشم، اضافه کرد:

در سیل اخیر انرژی زیادی از شهرستان برای جمع آوری آب از چندین روستا و جلوگیری از ورود به منازل مردم گرفته شد که معلول عدم نظارت اصولی بر اجرای پروژه ها بود.

او از اداره فنی فرمانداری، بنیاد مسکن، راهداری، شهرداری و دهیاری ها خواست؛ بر انجام پروژه ها توسط پیمانکاران، نظارت دقیق داشته باشند.

علیرضا نصری گفت: همانطور که بارندگی پاییز گذشته تجربه ای شد و بسیاری از ضعف ها مشخص گردید که با اتفاق نظر و همکاری عالی همکاران سازمان منطقه آزاد برنامه هایی برای عدم تکرار و رفع آن اجرایی گردید، تجربیات سیل سالجاری هم باید در انجام پروژهای عمران شهری و روستائی مورد توجه قرار گیرد و در رفع نارسائی ها دقت نظر و اهتمام ویژه داشته باشیم تا از هدر رفت سرمایه و انرژی جلوگیری شود.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم : ۴۰۰ هزار ماسک بهداشتی در سطح شهرستان توزیع می‌شود. فرماندار شهرستان قشم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *