فرماندار قشم: مسوولین در حوزه ورزش و جوانان بر اساس همفکری و هم افزایی حرکت کنند

فرماندار شهرستان قشم گفت: دستگاه های متولی در حوزه ورزش و جوانان بر اساس همفکری، هم افزایی و پرهیز از اقدامات جزیره ای در جهت کاهش آسیب های اجتماعی حرکت کنند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در نشست شورای عالی ورزش شهرستان و ستاد ساماندهی امور جوانان با اشاره به نقش جوانان در توسعه، آبادانی و رونق کشور بیان کرد: نیازمند برنامه ریزی هدفمند و تشریک مساعی همه دستگاه ها در جهت تعمیق فرهنگ و باور دینی و گذر از مرحله شعار هستیم.

نصری، ورزش را یکی از مهم ترین راه های مقابله با آسیب های اجتماعی ذکر و اضافه کرد: ورزش به عنوان یکی از بزرگترین معروف هایی است که همه اقشار جامعه می توانند از اثرات آن منتفع شوند.
فرماندار شهرستان قشم تصریح کرد: برای اثرگذاری ورزش باید از نگاه سنتی عبور و بر اساس برنامه ریزی های کارشناسی شده و هدفمند حرکت شود.
او همچنین با اشاره به جایگاه پارک های محله ای در بین خانواده ها اظهار داشت: شهرداری ها و سازمان منطقه آزاد در جانمایی پارک ها دقت نظر داشته باشند. بررسی شود؛ فضای موجود پارکی چقدر است. نیاز فعلی برآورد شود و همه نقاط مسکونی مورد توجه قرار گیرد. او تاکید کرد: امکانات پارک های محله ای باید به گونه ای باشد که مورد استفاده همه گروه های سنی و اقشار مختلف قرار گیرد. نصری برنامه ریزی برای ورزش صبحگاهی و فرهنگ سازی در این زمینه را ضروری عنوان کرد. فرماندار نصری، بررسی راهکار های جذب جمعیت حاضر در مساجد به سمت ورزش های همگانی و ورزشکاران به سمت مساجد را به عنوان یکی دیگر از ماموریت های دستگاههای عضو شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان نام برد. فراهم کردن زیر ساخت های میزبانی اردوهای برخی تیم های حاضر در بازی های قطر یکی دیگر از پیشنهادات فرماندار شهرستان قشم به دستگاه های ذیربط بود. نصری گفت: حضور تیم های ورزشی می تواند زنجیره ای از تبلیغات، گردشگر و رونق کسب و کار و معیشت محلی را برای شهرستان بهمراه داشته باشد. توسعه ورزش های ساحلی بانوان، لزوم پرداختن به ورزش های آبی با توجه به موقعیت آبی شهرستان و تقدیر از همکاری اداره ورزش و جوانان، دهیاری ها و خیرین برای افتتاح ۱۰ زمین چمن روستایی از دیگر نکات مورد اشاره فرماندار شهرستان قشم بود. نصری در پایان تاکید کرد: ورزش ظرفیت منحصر به فردی است که در دنیای امروز برای سلامتی جامعه، سلامت جوانان و شناسایی کشور در جهان نیازمند آن هستیم و باید با نقشه راه ورزشی در جهت استفاده حداکثری از این حوزه بسیار اثر گذار حرکت کنیم
بر اساس این خبر شورای عالی ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قشم به ریاست علیرضا نصری فرماندار و با حضور محمد رضا فضلی معاون مرکز پژوهش های راهبردی وزارت ورزش و جوانان، غلامعلی دانشور مدیر کل ورزش و جوانان هرمزگان، قدیری مدیر کل ورزش منطقه آزاد قشم و ۲۲ دستگاه عضو در فرمانداری برگزار شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.