فرماندار قشم: مسیر اشتغال پایدار را با مهارت محوری هموار کنید/ ارائه۳۳۵ هزار ساعت آموزش فنی و حرفه ای به کارآموزان قشمی در کمتر از یکسال و نیم اخیر

فرماندار شهرستان قشم گفت: برای پایدار کردن برنامه های اشتغال محور و توسعه شغلی بر اساس ظرفیت ها و منابع محلی، چاره ای جز افزایش مهارت ها و آموزش های فنی و حرفه ای کاربردی نداریم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، دکتر علیرضا نصری در دیدار رییس اداره فنی و حرفه ای شهرستان افزود: زمینه بهره مندی از توانمندی های داخلی را با شناسایی استعدادها ، آموزش و تخصص افزایی فراهم کنید.

فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: آموزش مناسب در واقع پشتیبانی از تولید و کمک به افزایش بهره وری است.

او، فرهنگ کار و مهارت ورزی، بستر سازی ورود جوانان به مشاغل مورد علاقه و منطبق با استعداد را از جمله مصالح زیر ساخت اشتغال پایدار معرفی کرد.

فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: اداره فنی و حرفه ای با تدبیر در برنامه ریزی مناسب حداکثر اهتمام را برای تشکیل کلاس های حضوری و استفاده کارآموزان از آموزش های مهارتی عملی، بکار گیرد و از بسنده کردن به آموزش های نظری و ارائه مدرک بدون اطمینان از ایجاد مهارت عملی جدا پرهیز شود.

در بخش نخست این دیدار رئیس اداره فنی و حرفه ای گفت: در سال ۹۹ افزون بر ۹۸۱ نفر کار آموز در ۱۶ رشته مهارتی جمعا ۲۶۵ هزار ساعت از آموزش های این فنی و حرفه ای استفاده کردند.

محسن ناصری: رشته های آموزش داده شده را شامل برق، اتومکانیک، تاسیسات، ایمنی hsc، طراحی دوخت، مراقبت زیبایی و… ذکر کرد.
او همچنین از آموزش ۳۶۵ کارآموز در ۱۱ رشته مهارتی جمعا به میزان ۷۰ هزار ساعت در چهارماه سپری شده، سال جاری یاد کرد.‌
ناصری تصریح کرد: آموزش ها مجازی و برای متقاضیان بیکار، بنگاه های اقتصادی ، سربازان وظیفه، دانش آموزان و کارآموزان استاد شاگردی ارائه شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.