قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: مشارکت جامعه محلی در توسعه زیر ساخت ها ضروری است

فرماندار قشم: مشارکت جامعه محلی در توسعه زیر ساخت ها ضروری است

فرماندار شهرستان قشم گفت: مشارکت جامعه محلی در توسعه زیر ساخت های گردشگری، رونق و رضایت عمومی را به همراه خواهد داشت.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار رئیس و اعضا شورای شهرستان تصریح کرد: نادیده گرفتن ظرفیت های محلی برای توسعه فضای گردشگری و ایجاد نارضایتی در بین مردم پذیرفتنی نیست.

او با بیان اینکه؛ مهم ترین هدف توسعه، رونق و رفاه عمومی است بر بهره گیری از خرد و توان جمعی و مشارکت بومیان در جهت تحقق این مهم، همزمان با فعالیت های عمرانی تاکید کرد.
نصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی خیر سوزایی برای ساخت بیمارستان در بخش شهاب به مرکزیت شهر سوزا اظهار کرد: توسعه خدمات مناسب بهداشت و درمان یکی از مهم ترین برنامه های دولت تدبیر و امید بوده و پیگیری ها جهت گرفتن مجوز های لازم در حال انجام می باشد. او در ادامه از شبانه روزی کردن درمانگاه جزیره هرمز به عنوان یکی از مهم ترین مطالبات مردم این جزیره نام برد و از مسئولین دانشگاه علوم پزشکی خواست؛ نسبت به تحقق این خواسته حیاتی، اقدام کنند. فرماندار شهرستان قشم، تاکید کرد: مردم هرمز، خواستار بهره مندی از آمبولانس دریایی، تجهیزات آزمایشگاهی و دیگر دستگاه های ضروری پزشکی هستند و دستگاه های مسئول موظف به پیگیری و رایزنی برای تامین آن هستند. نصری خطاب به اعضا شورای شهرستان گفت: پیگیری مستمر را از طریق مقامات مسئول استانی و کشوری و همچنین خیرین تا رفع نارسایی های درمانی جزیره هرمز ادامه دهند.
تسریع در ساخت موج شکن شهر سوزا و رفع موانع راه اندازی گمرکات سوزا، درگهان، لافت، باسعیدو و سلخ از دیگر موارد مورد اشاره در این نشست دو ساعته بود. فرماندار شهرستان قشم در این ارتباط اظهار داشت: تجارت دریایی و فعالیت های گمرکی همیشه مورد توجه مردم این شهرستان بوده و فراهم ساختن زمینه فعالیت بومیان در این حوزه با توجه به وجود ظرفیت های طبیعی و علائق محلی، گامی مهم برای رونق اشتغال و کسب و کار بومیان خواهد بود.
در ادامه این نشست، مشکلات بانکی مسکن زلزله زدگان سال ۸۴ مورد بحث و بررسی قرار گرفت؛ فرماندار شهرستان قشم گفت: مردمی که در زلزله سال ۸۴ خانه هایشان تخریب گردیده و با استفاده از تسهیلات ۸۰ میلیون ریالی ستاد بازسازی اقدام به ساخت خانه نموده اند، اکنون با جریمه های دیر کرد ۱۰ ساله و بدهی ۲۰۰ میلیون ریالی مواجه شده اند . نصری خاطر نشان کرد: تسهیلات مذکور از محل وجوه اداره شده دولتی برای توزیع در اختیار بانک قرار داده شده و دفترچه قسطی هم ارائه نگردیده است. او تاکید کرد: تمام ظرفیت های لازم را از طریق رایزنی ، گفت و گو و پیگیری تا حل قطعی این مشکل و رفع نگرانی مردم بکار می گیرند.
سرعت در نصب چمن فوتبال شهر سوزا و تامین حداقل سه زمین چمن دیگر برای شهرستان در جهت برگزاری مسابقات لیگ در مناطق مختلف، پیگیری افزایش ساعت تردد مسافربری بین جزایر قشم و هرمز و شهر بندرعباس و تخصیص عوارض آلایندگی به روستاها و شهرهای ( دهیاری ها و شهرداری ها ) شهرستان از دیگر نکاتی بود که در نشست اعضا شورای شهرستان با فرماندار مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بر اساس این خبر، در ابتدای این نشست، رئیس شورای شهرستان، ضمن قدردانی از تلاش و پیگیری های فرماندار در جهت رفع مشکلات و توسعه عادلانه خدمات در سراسر شهرستان، مسائل بخش های مرکزی، شهاب و هرمز را در قالب سر فصل های ؛ بهداشت و درمان، ورزش و جوانان و اشتغال و رونق کسب و کار مطرح کرد.
عبدالجلیل امینی، حمایت و پیگیری های استانی و ملی فرماندار را برای تحقق خواست های مردم، ارزشمند و بسیار موثر عنوان کرد.

گفتنی است، شامگاه یکشنبه، عبدالجلیل امینی رئیس، ابراهیم ملاحی، سید یعقوب دریانورد و عبدالرحمن ایمانی از اعضا شورای اسلامی شهرستان قشم با حضور در دفتر علیرضا نصری با او دیدار کرده
و به گفت و گو پیرامون مسائل و مشکلات شهرستان و ارائه راهکار جهت انجام بهتر خدمات عمومی، پرداختند.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم: تقویت فرهنگ بیمه تامین اجتماعی ضروری است

فرماندار شهرستان قشم با بیان اهمییت تصحیح این دیدگاه در بین بخشی از بیمه شدگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *