فرماندار قشم: مشارکت حداکثری در انتخابات موجب ناامیدی دشمن می شود

علیرضا نصری روز شنبه در جلسه شورای اداری شهرستان قشم گفت: انتخابات ۲۹ اردیبهشت ماه نماد مردم سالاری دینی است و مشارکت بالا در این صحنه بار دیگر اقتدار ملی ایران را به رخ جهانیان خواهد کشاند که در این راستا دولت فرآیند برگزاری این رویداد مهم را بدون جانبداری با حضور مردم آغاز کرده است.
وی افزود: هیات اجرایی از بین معتمدان محلی انتخاب، شعبه های رای گیری نیز معین شدند و اعضای صندوق ها نیز بر اساس زمان بندی انتخابات تا پایان هفته جاری مشخص خواهند شد.
فرماندار قشم با اشاره به اینکه بایدها و نبایدهای تبلیغات انتخاباتی به محض نهایی شدن فهرست نامزدها تبیین می شود بیان کرد: فعالیت انتخاباتی کارمندان دولت در وقت اداری ممنوع است و هیچ یک از اعضای شورای اداری حق حضور در ستادهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا را ندارند.
او اضافه کرد: شوراها به عنوان جلوه ای از حاکمیت مردم بر مردم می توانند نقش بی بدیلی در توسعه شهرها و روستاها ایفا کنند و توانمندسازی دهیاری ها و شوراها از نظر اقتصادی جهت خودکفایی و اداره مستقل آنها در زمینه های مختلف با سیاستگذاری مناسب باید پیگیری شود.
نصری عنوان کرد: شوراها در کنار فعالیت های عمرانی در سایر حوزه ها از جمله تربیت شهروند مشارکت جو مسوول هستند و بسته های فرهنگی و اقتصادی برای جلب مردم در تصمیم گیری و تصمیم سازی می تواند موثر باشد.
وی ادامه داد: شهروندان بی تفاوت نسبت به امور نمی توانند به توسعه برسند و از این رو مطالبه گری شهروندان در جهت واگذاری امور به مردم یکی از سیاست های اصلی دولت تدبیر و امید در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی است.
فرماندار قشم گفت: مردم سالاری تنها منحصر به شرکت در انتخابات نیست بلکه باید برون سپاری امور به مردم در عرصه تولید و اشتغال نیز همچون سایر برهه های حساس صورت گیرد تا موفقیت دیگری نصیب کشور شود.
او افزود: آمار بیکاری در شهرستان قشم حدود هشت درصد است که از میانگین کشوری پایین تر می باشد اما با توجه به ظرفیت های موجود می توان فرصت های شغلی بیشتری ایجاد کرد.
نصری بیان کرد: قانون شرایطی برای تعاونی های دهیاران پیش بینی کرده که در زمینه امور عمرانی حتی با ترک تشریفات می توان امور را به تعاونی سپرد که درآمدهای ناشی از آن نیز به خود روستا بازگردد.
وی اضافه کرد: تعاونی های دهیاران باید فعال تر شده و در زمینه شیلات از جمله پرورش ماهی و میگو در قفس و کاشانه میهمان ها که سوددهی خوبی دارد ورود کنند و صندوق کارآفرینی نیز برای پرداخت تسهیلات کم بهره در اختیار طرح ها آمادگی دارد.
فرماندار قشم ادامه داد: زمینه تعاملات بین بخشی در این شهرستان وجود دارد و بیش از ۳۰۰ کیلومتر احداث راه و روکش آسفالت با مشارکت مردم و دهیاری ها انجام شده که امید می رود با هم افزایی موجبات توسعه هرچه بیشتر این خطه فراهم آید.

 

 

ایرنا82518903-71590659

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.