فرماندار قشم: معلمان برای ترویج تدبیر و نگاه نقادانه در جامعه تلاش کنند

علیرضا نصری روز سه شنبه در آیین گرامیداشت روز معلم در قشم گفت: نقش بی بدیل، اثرگذار و جاودان معلمان در اندیشه اسلامی به واسطه هدایت مردم به سوی حق تعالی و تربیت نیروی محرکه پیشرفت کشور از طریق پرورش نسل های آینده است و در این راستا باید نسبت به گسترش نگاه خیر و نقد در بین دانش آموزان تلاش شود تا شاهد مشکلات کنونی در جامعه نباشیم.
وی افزود: اصرار دولت به عقلانیت و تدبیر به واسطه فقدان این مهم در کشور طی سال های گذشته است که موجب بروز مشکلات بسیاری در حوزه های مختلف شد؛ از جمله در زمینه محیط زیست استفاده از نظر کارشناسان می توانست بسیاری از مسایل کنونی را برطرف کند.
فرماندار قشم بیان کرد: مشکلات حوزه اقتصاد به واسطه دستورها و بخشنامه ها به وجود آمد اما تلاش دولت یازدهم برای جاری و ساری شدن تدبیر منجر به کاهش نرخ تورم از ۴۰ درصد به کمتر از ۱۰ درصد شد در حالی که اگر عقلانیت حاکم نبود، کشور با نرخ های تورم بالای ۷۰۰ درصد همانند ونزوئلا در گیر بود.
او اضافه کرد: روستاییان و حاشیه نشینان در سایه تدبیر دولت به صورت رایگان زیر پوشش بیمه ای قرار گرفتند و هزینه درمان از سبد خانوارها حذف شد.
نصری عنوان کرد: اقتصاد، اشتغال و امور جامعه با شعار بهبود نمی یابد و برای رفع مشکلات باید از نظر کارشناسان استفاده کرد و از این رو باید نقد و شفافیت در جامعه بسترسازی شود که این مهم به واسطه معلمان امکان پذیر است.
وی ادامه داد: دولت یازدهم خود را در معرض نقد قرار داد و هرجا نیزا به عذرخواهی بود، در صف نخست ایستاد؛ از جمله در بحث حقوق های نجومی برخورد را از خود آغاز کرد اما در زمینه املاک نجومی هیچ اقدامی صورت نگرفت.
فرماندار قشم گفت: شکل گیری شخصیت در خانواده و آموزش و پرورش است و از این رو معلمان باید فضلیت ها را با شیوه های مناسب برای پیشبرد موتور توسعه در بین نسل جوان نهادینه کنند.
او افزود: احیای اخلاق یکی از ضرورت ها و شعارهای اساسی این دولت است که با کمک معلمان محقق می شود و باید برای پرهیز دروغ و آمارهای غلطی که زیبنده جامعه اسلامی نیست، بسترسازی کنند.
نصری با اشاره به نامگذاری سال ۹۶ با عنوان ‘اقتصاد مقاومتی، تولید- اشتغال’ بیان کرد: تحقق این شعار نیازمند نهادینه سازی اصلاح الگوی مصرف، صرفه جویی و توجه به مسایل تولید و اشتغال در بین دانش آموزان است؛ راه پیشرفت کشور ترویج محفوظات نیست و معلمان باید به عنوان الگو قطار توسعه را مسیر خود قرار دهند.
مدیر آموزش و پرورش قشم نیز در ادامه آکاه سازی، حق شناسی، انسان سازی، بصیرت دینی، دانش افزایی و اخلاق مداری را از مولفه های شغل معلمی عنوان کرد و گفت: جایگاه معلم به واسطه خدماتی که به جامعه ارایه می کند قابل خدشه نیست و به ویژه در دوره خدمت دولت تدبیر و امید خدمات و اقدام های درخور توجهی توسط معلمان در شهرها و روستاهای این جزیره ارایه شد.
بهرام پوراشرف تشریح کرد: این مجموعه با بیش از یک هزار و ۲۲۰ تن نیرو ۲۱ هزار و ۷۰۰ تن دانش آموز را زیر پوشش قرار داده و سال گذشته افزایش درصد قبولی در رشته های تجربی و ریاضی و رشد هفت پله ای شاخص های سواد آموزی را شاهد بودیم.
وی افزود: کسب رتبه برتر استانی برای ۲ سال پیاپی، هشت عنوان در طرح پرسش مهر رییس جمهوری، رتبه سوم کشوری در تولید محتوای الکترونیک و مسابقات رباتیک از دیگر دستاوردهای آموزش و پرورش قشم بود.
مدیر آموزش و پرورش قشم با اشاره به جذب ۲۰ میلیارد ریال کمک خیرین برای هوشمندسازی مدرسه ها، رنگ آمیزی و تامین تجهیزات سرمایشی در سایه اعتماد مردم به دولت تدبیر و امید بیان کرد: تکمیل پروژه های نیمه تمام با پیگیری مسوولان و کمک خیرین، برچیده شدن کلاس های کانکسی، امضای تفاهم نامه با مرکز بین المللی رشد جهت برای اختصاص پژوهسرا به دانش آموزان و احداث ۴۰ باب خانه معلم را از دیگر اقدام های صورت گرفته در سال گذشته است.

 

ایرنا

 

82513628-71580345

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.