فرماندار قشم: معلمان زیر بنای فکری توسعه پایدار را پی ریزی می کنند

فرماندار شهرستان قشم گفت: زیر بنای فکری توسعه فرهنگی، اجتماعی و به تبع آن توسعه متوازن و پایدار توسط معلمان پایه‌ریزی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در آئین بزرگداشت مقام معلمان منطقه شهاب به نقل از رهبر معظم انقلاب افزود: آثار شهید مطهری مبنای فکری نظام جمهوری اسلامی را تشکیل داده است.

او بیان کرد: انسان به عنوان موجودی پر رمز و راز دارای پیچیدگی‌هایی است که پرورش و تربیت آن هنر و توان ویژه‌ای را می‌طلبد.

فرماندار قشم، معلمان را باغبانانی خواند که بذرهای خام را پرورش می‌دهند و میوه دسترنج‌شان خوراک فکری جامعه را تامین می‌کند.

نصری اظهار داشت: اهمیت بازسازی فکری جوانان و پرورش نسل پیشرو و الگوی برتر در جامعه اسلامی از نفت و هر کالای پر منفعت دیگر بالاتر است.
او در این باره ادامه داد: تصحیح نگاه جامعه نسبت به الگوی مصرف، فرهنگ و سنت، فضائل اخلاقی که مسیر مناسبات و مراودات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و ارزش کار، تولید و اشتغال را تعیین می‌کند و زمینه ساز تشکیل جامعه‌ای توسعه یافته و سالم است از مدرسه می‌گذرد.

فرماندار قشم تاکید کرد: دولت تدبیر و امید، جایگاه معلمان و نقش ارزنده آنان در توسعه کشور به درستی دریافته است و رئیس جمهور بر رفع مشکلات معیشتی رفاهی و دغدغه‌های صنفی معلمان به عنوان سازندگان پایه‌های توسعه‌ای کشور تاکید ویژه دارند.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.