فرماندار قشم :منافع معنوی و مادی یادگیری سواد برای افراد بی سواد تبیین شود.

 

فرماندار قشم گفت: باید با استفاده از ظرفیت نهادهای مختلف دولتی و تشکل های مردم نهاد، سیاست ها و مزیت های ریشه کنی بی سوادی در جوامع محلی تبیین شود.

عزت کمال زاده روز چهارشنبه در نشست اعضای شورای پشتیبانی سوادآموزی شهرستان قشم، افزود: در این عرصه می توان از ظرفیت ائمه جمعه، مساجد و بسیج به عنوان محور ریشه کنی بی سوادی در جوامع محلی بهره برد.

وی نقش مطبوعات و رسانه ها به ویژه صدا و سیما را در این عرصه مهم ارزیابی و اضافه کرد: باید از فرصت ها و ظرفیت های این بخش ها برای پیشبرد اهداف آموزشی به ویژه در حوزه سوادآموزی استفاده کرد.

کمال زاده تبلیغات گسترده از طریق شوراهای اسلامی شهر و روستا، بخشداری ها و ادارات دولتی را برای ریشه کنی بی سوادی ضروری دانست و گفت: باید منافع معنوی و مادی یادگیری سواد برای افراد بی سواد تبیین شود.

وی اظهار کرد: به طور قطع این سیاست می تواند به عنوان مشوق و عاملی مهم برای تغییر رویکرد جامعه بی سواد شهرستان به سمت سوادآموزی موثر باشد.

کمال زاده با بیان اینکه در شهرستان قشم همت خوبی برای ریشه کنی بی سوادی به وجود آمده است، یادآوری کرد: انتظار می رود در کنار بحث های آموزشی، موضوع پرورش نیز مورد توجه قرار گیرد؛ چراکه آموزش بهانه ای برای پرورش انسان به شمار می رود.

وی خواستار ارایه خدمات و مشوق های ویژه برای سوادآموزان شد و گفت: برایند این رویکردها می تواند آمار خوبی از کاهش بی سوادی در جزیره را به دنبال داشته باشد.

فرماندار قشم با اشاره به بحث کودکان بدون شناسنامه و ضرورت سوادآموزی این قشر از جامعه نیز گفت: باید این گروه ها شناسایی و راهکاری عملی برای بهره مند شدن این افراد از نعمت سواد اندیشیده شود.

به گفته رییس اداره آموزش و پرورش قشم، این شهرستان با ۹۳ درصد جمعیت با سواد، پس از جزیره ابوموسی و شهرستان بندرعباس رتبه سوم سوادآموزی استان هرمزگان را به خود اختصاص داده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.