فرماندار قشم: منشور حقوق شهروندی مخالفان نظام را خلع سلاح کرد

فرماندار قشم با اشاره به تدوین و انتشار منشور حقوق شهروندی توسط رییس جمهوری عنوان کرد که این منشور در کنار تاکید بر حفظ بیش از پیش کرامت مردم، مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران را خلع سلاح خواهد کرد.

 

علیرضا نصری در آیین معارفه معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و بخشدار مرکزی قشم گفت: تدوین منشور حقوق شهروندی معاندان و مخالفان را که همواره به استناد مسایل خلاف واقع و با استفاده از موج رسانه ای نظام جمهوری اسلامی ایران را متهم می کردند، خلع سلاح کرد و راه را بر بدخواهان خواهد بست.
وی افزود: رونمایی از منشور حقوق شهروندی توسط دکتر روحانی بار دیگر بر توجه به مردم به عنوان ولی نعمت و صاحبان اصلی انقلاب اسلامی تاکید دارد و مسوولان در این راستا باید به عنوان یک وظیفه خدمت به مردم را سرلوحه فعالیت های خود قرار دهند.
فرماندار قشم بیان کرد: تبلور حقوق شهروندی در دستگاه های اداری و اجرایی، تکریم ارباب رجوع و سهولت در انجام امور است که باید این مهم در سیستم اداری این شهرستان نیز به جد پیگیری شود تا حقوق همه شهروندان استیفا شده و به منصه ظهور برسد و این مسوولیت مهم باید به صورت شفاف به اجرا درآید.
او در ادامه تشریح کرد: دولت تدبیر و امید از زمان روی کار آمدن با انباشت مشکلات از تحریم های ظالمانه کشورهای استکباری گرفته تا تورم بالای ۴۰ درصد مواجه بود و میراث دار مطالبات انباشته شده مردم و پروژه های عمرانی نیمه تمام شد اما رییس جمهوری از ابتدای کار بنا را بر صداقت در گفتار و عمل قرار داد و هیچ یک از وعده های انتخاباتی خود به مردم را فراموش نکرد.
نصری گفت: یکی از وعده های مهم دکتر روحانی احیای حقوق شهروندی بود زیرا اعتقاد داشت مطالبه محوری به عنوان یک اصل باید در جامعه نهادینه شود تا رابطه بین دولت و مردم به نحو مناسبی شکل گرفته و سامان یابد.
وی اضافه کرد: حفظ کرامت انسانی و احترام به حیثیت مردم از جمله مطالباتی بود که جامعه ایرانی از دوران مشروطه پیگیر بود، انقلاب اسلامی تکمیل کننده این مطالبه بجا شد و دولت تدبیر و امید برای این مهم حساسیت ویژه ای قایل شد.
فرماندار قشم عنوان کرد: نگاه ویژه دولت یازدهم به رعایت حقوق شهروندان به جد پیگیری شد تا در هفته گذشته به سرانجام رسید و مسوولان دستگاه ها و مجموعه های دولتی باید در اجرایی کردن این منشور که دربر گیرنده حقوق ملت است، نهایت تلاش خود را بکار بگیرند.
او در ادامه بیان کرد: دولت کنونی از زمان روی کار آمدن اقدامات ارزشمندی را در دیگر زمینه ها نیز به سامان رساند که از جمله آنها امضای قرارداد خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای نوین به ناوگان هوایی جمهوری اسلامی ایران می باشد.
نصری افزود: ایجاد ۲۰ هزار شغل مستقیم به دنبال این قرارداد در کنار سایر مشاغلی که در حوزه های مختلف تا کنون ایجاد شده، پیام روشنی برای جهانیان می باشد؛ ایران به دنبال سهم خود از بازارهای جهانی است.
وی گفت: کاهش سقف تولید اوپک، بازگرداندن سهم کشور از بازار و افزایش بهای نفت با استفاده از زبان دیپلماسی دیگر اتفاق مثبتی است که در زمینه استیفای حقوق ملت ایران توسط دولت تدبیر و امید به بار نشست و اینها در کنار سایر خدمات دولت از نظر اطلاع رسانی مظلوم واقع شده است.
فرماندار قشم ادامه داد: اگر بخشی از این دستاوردها در دولت گذشته روی می داد، به صورت آنچنانی مورد استفاده تبلیغاتی قرار می گرفت اما دولت یازدهم در کمال مظلومیت و غربت کارهایی اساسی را که برطرف کننده بسیاری از مشکلات مردم و کشور بود، به نتیجه رساند.
او تاکید کرد: دستاوردها به تدریج در حال محقق شدن است و باید بیش از پیش امید در دل مردم زنده نگه داشته شود زیرا مردم ایران شایسته بهترین ها هستند و مدیران دولت تدبیر و امید باید طمع شیرین خدمت صادقانه و امیدواری را با کار و تلاش بیشتر به جامعه تقدیم کنند و مسوولان هر حوزه باید با هماهنگی بیشتر خدمت به مردم به ویژه در شهرستان قشم را سرلوحه امور قرار دهند و به گونه ای برنامه ریزی کنند تا بیشترین نفع را برای مردم به همراه داشته باشد.
میرهاشم خواستار در ادامه این آیین بجای مصطفی برزگر به عنوان معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار و همچنین محمد جهین به سمت بخشدار مرکزی قشم منصوب شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.