فرماندار قشم: مهم ترین کار برای معلولین، فراهم کردن زمینه بروز توانمندی های ذاتی آنان است

فرماندار قشم گفت: این نگاه که معلول نیازمند کمک برای گذران زندگی خود می باشد، اشتباه است و بزرگترین خدمت ما تسهیلگری و کمک برای به فعلیت رساندن توانمندی ذاتی این قشر از جامعه می تواند باشد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری قشم علیرضا نصری بیان کرد: دنبال کردن کار بر مبنای آموزش و علم ضمن اینکه زمینه رشد استعداد و توانایی نهفته در بچه های معلول را فراهم می سازد به افزایش کیفی کار و در نهایت تغییر مسیر زندگی این کودکان کمک می کند.

نصری در مراسم گرامیداشت روز جهانی معلولین خاطرنشان کرد: هر کدام از ما نمونه های موفق از انسان های دچار محدودیت جسمی حرکتی و حتی نارسایی های ذهنی سراغ داریم که با عبور از محدودیت ها، خالق کار های بزرگ شدند.
فرماندار قشم با اشاره به آمار ارائه شده توسط رئیس اداره بهزیستی مبنی بر افزایش جمعیت معلول کشور گفت: این آمار نشانه عدم توفیق سیاست های گذشته در حوزه پیشگیری است. او اظهار داشت: نگاه آسیب شناسانه و نقد عملکرد گذشته با هدف شناسایی نارسایی ها و سپس برنامه ریزی بر اساس این علل و عوامل در جهت کاهش معلو لیت ها باید در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار قشم، گفت: مناسب سازی فضا و اماکن عمومی بخصوص ادارات برای حضور فیزیکی و بروز و ظهور استعدادهای بالقوه معلولین حتما باید با سرعت و مراقبت بیش از پیش مورد توجه باشد.
نصری همچنین برای تامین مسکن معلولین روستایی از بهزیستی خواست پس از بررسی و نیازسنجی ، ظرف مدت یکهفته موارد را به بنیاد مسکن منتقل و طی بیست روز آینده گزارش اقدامات عملی را اعلام نماید. او بر تعاملات بین دستگاهی در جهت ارائه خدمت مطلوب در زمینه های مختلف تاکید کرد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.