قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: نقش جهاد کشاورزی در تولید و امنیت غذایی، تعیین کننده است

فرماندار قشم: نقش جهاد کشاورزی در تولید و امنیت غذایی، تعیین کننده است

فرماندار شهرستان قشم گفت: خانواده بزرگ جهاد کشاورزی نقشی مهم و تعیین‌کننده در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و افزایش ضریب امنیت غذایی دارند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار مدیران جهاد کشاورزی شهرستان با تاکید بر لزوم بازنگری در روند صدور مجوز ها، گفت: نیاز و ظرفیت شهرستان در این موضوع باید بیش ازپیش مورد توجه قرار گیرد.

او تصریح کرد: وجود چندین مجتمع تجاری نیمه کاره و بخشی از رکود فعلی مجتمع‌های تجاری ناشی از سرمایه‌گذاری بیش از ظرفیت و نیاز است. 

نصری افزود: بخشی از میلیاردها تومان سرمایه ای که در مجتمع‌های تجاری راکد مانده  با مشاوره و بررسی اصولی باید در حوزه‌های دیگر استفاده می‌شد.

فرماندار شهرستان قشم تاکید کرد: این موضوع باید  در حوزه‌های دیگر هم  مورد توجه مسؤولین ذیربط قرار گرفته و حتی در مقابل اصرار سرمایه‌گذار نیز با ارائه دلایل کارشناسی، سرمایه به سمت صحیح و کاربردی هدایت شود.

نصری گفت: کار عالمانه، جانمایی‌های اصولی، هماهنگی با سازمان منطقه آزاد برای پرهیز از موازی‌کاری، رعایت ملاحظات و حساسیت‌های منطقی بومی، محلی و رصد مجوزها پس از صدور برای حصول نتیجه واقعی از دیگر نکات مورد اشاره علیرضا نصری در ادامه سخنانش بود.
او همچنین  خواستار بررسی کارآیی مجوزها و ورود آن‌ها به زنجیره ارزش از طریق هدایت و کنترل شد.
نصری با اشاره به نقش تعیین کننده مجموعه جهاد کشاورزی در تحقق اقتصاد مقاومتی، تولید داخلی و افزایش ضریب امنیت غذایی افزود: در شرایطی که درگیر جنگ ناجوانمردانه اقتصادی هستیم پرهیز از آزمون و خطا و حرکت بر اساس برنامه ریزی کارشناسانه ضروری است.

فرماندار شهرستان قشم با تذکر ضرورت توسعه کشت گلخانه ای و دارا بودن توجیه افتصادی، خواستار پیگیری و فراهم ساختن زمینه فعالیت سرمایه گذار در این حوزه گردید.

مدیر جهاد کشاورزی قشم نیز با ارائه گزارشی بیان کرد: در یکسال گذشته یک‌هزار و ۵۰۰ هکتار افزایش سطح پرورش میگو در شهرستان قشم داشتیم.

مالک یزدان پناه ادامه داد: از سال  ۹۴ چهارده مجوز رسمی و قانونی در حوزه صنایع تبدیلی مانند بسته‌بندی، انجماد و فرآوری صادر شده که این آمار در  سال‌های پیش از این، بیشتر از ۱۲ مورد نبوده است.

صدور مجوز پرورش ۹ هزار راس دام سبک صنعتی دارای توجیه و با رویکرد آموخته‌گری و اصلاح‌ نژاد بر اساس استانداردهای دنیا، ردیابی ۱۵ هزار هکتار از باغات قدیمی و مراتع و آفت‌زدایی افزون بر ۶۰۰ هکتار اراضی از ملخ صحرایی، دیگر اقدامات انجام گرفته جهاد کشاورزی بر اساس گزارش یزدان پناه بوده است.

در بخش دیگر از این دیدار رئیس اداره شیلات شهرستان گفت: در سال‌های گذشته قشم دارای یک سایت پرورش میگو با رقم تولیدی ۸۰ تن در سال بود که این رقم در سال ۹۷ به یکهزار و ۱۰۰ تن افزایش یافته و بر اساس پیش‌بینی در سال‌جاری به ۲۰۰۰ تن در سال می‌رسد.

محمد پرورش بیان کرد: برای تقویت زیر ساخت های تخلیه شناور ها و توسعه و تقویت شبکه برق نیازمند رایزنی و حمایت فرماندار هستیم.

او تقویت شبکه برق را ضروری عنوان و اضافه کرد: بخش خصوصی دارای چندین دستگاه ژنراتور است ولی پاسخگوی نیاز سایت‌ها و تولید مستمر نیست.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم خبر داد: برپائی موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا

فرماندار شهرستان قشم گفت: موکب های تخصصی خدمت رسانی به زائرین در کربلای معلا راه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *