فرماندار قشم: نگاه ویژه دولت تدبیر و امید به حقوق کودکان

علیرضا نصری پنجشنبه در همایش ‘کودکی در جزیره، جزیره ای برای کودکان’ در دانشگاه آزاد قشم گفت: دولت یازدهم هفت ماده از منشور حقوق شهروندی را که با حوزه کودک مرتبط است، بر پایه عقلانیت و استفاده از نظر کارشناسان با هدف احقاق حقوق همه مردم از جمله کودکان تدوین و ابلاغ کرد.
وی افزود: توجه به حقوق کودکان در منشور حقوق شهروندی بخشی از اقدام های ارزشمند دولت تدبیر و امید است که در واقع مخالفان نظام را در این مورد خلع سلاح و زمینه را جهت ایجاد دنیایی بهتر برای آینده سازان فراهم کرد.
فرماندار قشم بیان کرد: کودکان ارزشمند ترین سرمایه جامعه محسوب می شوند و در کنار نگاه دولت، حقوق آنها باید ابتدا توسط پدران و مادران و سپس جامعه مورد توجه و تکریم قرار گیرد.
او اضافه کرد: خانواده در واقع نخستین پایگاه پیشرفت کودکان است و سپس مهدهای کودک و مدرسه ها در شکل گیری شخصیت و رشد عاطفی کودک نقش آفرینی می کنند.
نصری با بیان اینکه کودکان نخستین قربانیان آسیب های اجتماعی هستند، گفت: طلاق و اعتیاد در خانواده ها از عامل های مهمی است که بر آینده کودکان تاثیر می گذارد و پدران و مادران باید با برگزیدن شیوه های مناسب، به سلامت و آینده فرزندان خود توجه بیشتری داشته باشند و سپس نهادهای آموزشی کودکان را با مسیر درست زندگی و اخلاق مداری آشنا کنند.

منبع :ایرنا

ئنئن

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.