قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: نیروی انسانی توانمند، موتور محرک توسعه است

فرماندار قشم: نیروی انسانی توانمند، موتور محرک توسعه است

فرماندار شهرستان قشم گفت: محور قرار دادن نیروی توانمند به عنوان موتور محرک کشورهای توسعه یافته شناخته می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در جلسه شورای آموزش و پرورش بخش شهاب شهرستان، اظهار کرد: محور پرورش نیروی انسانی و تعیین مقدرات کشور، معلمین هستند و اعتبار و ارزشی که اجتماع برای معلمان قائل می شود، شاخص و دورنمای اعتبار و جایگاه کشور در زمینه های مختلف می باشد.
او با اذعان به اینکه لازم است فرهنگ قدردانی از معلمان و درک ارزش و قدرت شگرف آنان در جهت دهی مسیر پیشرفت کشور و جایگاه علم در بین مردم تقویت شود از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست نسبت به برگزاری آئین های بزرگ داشت هفته معلم اهتمام نمایند و از ائمه جمعه و جماعات و افراد صاحب نفوذ برای تبیین جایگاه معلم و تسهیل اثرگذاری و کارکرد آنان کمک بگیرند.
فرماندار قشم در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع همزمانی امتحانات دانش آموزان با ماه مبارک رمضان و شب های قدر اشاره و اظهار داشت: تاکید دین اسلام بر تحصیل دانش و علم آموزی این موضوع را در شمار فرائض دینی مسلمانان قرار داده و از عبادات محسوب می باشد.
او تاکید کرد: وظیفه اصلی دانش آموزان تحصیل علم است و از آنان خواست؛ یادگیری دروس را به عنوان عبادت و تکلیف دینی بر سایر امور و شرکت در مجالس و مناسبت ها ارجح بدانند.
موضوع سوادآموزی و شناسایی و کمک به بازماندگان از تحصیل یکی دیگر از موارد مورد اشاره فرماندار شهرستان قشم در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش بخش شهاب بود.
نصری در این باره، نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستائی در پیشبرد کار و کمک به ماموریت این نهاد آموزشی را حائز اهمیت ذکر نمود. علیرضا نصری، اقدامات آموزش و پرورش در اجرای پروژه مهر و جلب مشارکت مردم، اشاره به تصریح کرد: توسعه مشارکت های مردمی درصد توفیق کارها را افزایش می دهد.او خاطرنشان ساخت:
هر جا مردم طرف شور و مشورت قرار گیرند نتایج مثبتی حاصل می شود. او بیان کرد: احصا مشکلات مدارس روستائی و پیگری تا رفع مسئله و حصول نتیجه قطعی توسط دهیاران پیگیری شود.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

حضور علیرضا نصری فرماندار شهرستان قشم در جمع عزاداران مسجد صاحب الزمان(عج) شهر قشم همزمان با شب تاسوعای حسینی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *