قالب وردپرس افزونه وردپرس
خانه / اخبار / فرماندار قشم: نیروی انسانی توانمند، موتور محرک توسعه است

فرماندار قشم: نیروی انسانی توانمند، موتور محرک توسعه است

فرماندار شهرستان قشم گفت: محور قرار دادن نیروی توانمند به عنوان موتور محرک کشورهای توسعه یافته شناخته می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در جلسه شورای آموزش و پرورش بخش شهاب شهرستان، اظهار کرد: محور پرورش نیروی انسانی و تعیین مقدرات کشور، معلمین هستند و اعتبار و ارزشی که اجتماع برای معلمان قائل می شود، شاخص و دورنمای اعتبار و جایگاه کشور در زمینه های مختلف می باشد.
او با اذعان به اینکه لازم است فرهنگ قدردانی از معلمان و درک ارزش و قدرت شگرف آنان در جهت دهی مسیر پیشرفت کشور و جایگاه علم در بین مردم تقویت شود از دهیاران و شوراهای اسلامی خواست نسبت به برگزاری آئین های بزرگ داشت هفته معلم اهتمام نمایند و از ائمه جمعه و جماعات و افراد صاحب نفوذ برای تبیین جایگاه معلم و تسهیل اثرگذاری و کارکرد آنان کمک بگیرند.
فرماندار قشم در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع همزمانی امتحانات دانش آموزان با ماه مبارک رمضان و شب های قدر اشاره و اظهار داشت: تاکید دین اسلام بر تحصیل دانش و علم آموزی این موضوع را در شمار فرائض دینی مسلمانان قرار داده و از عبادات محسوب می باشد.
او تاکید کرد: وظیفه اصلی دانش آموزان تحصیل علم است و از آنان خواست؛ یادگیری دروس را به عنوان عبادت و تکلیف دینی بر سایر امور و شرکت در مجالس و مناسبت ها ارجح بدانند.
موضوع سوادآموزی و شناسایی و کمک به بازماندگان از تحصیل یکی دیگر از موارد مورد اشاره فرماندار شهرستان قشم در نخستین جلسه شورای آموزش و پرورش بخش شهاب بود.
نصری در این باره، نقش دهیاران و شوراهای اسلامی روستائی در پیشبرد کار و کمک به ماموریت این نهاد آموزشی را حائز اهمیت ذکر نمود. علیرضا نصری، اقدامات آموزش و پرورش در اجرای پروژه مهر و جلب مشارکت مردم، اشاره به تصریح کرد: توسعه مشارکت های مردمی درصد توفیق کارها را افزایش می دهد.او خاطرنشان ساخت:
هر جا مردم طرف شور و مشورت قرار گیرند نتایج مثبتی حاصل می شود. او بیان کرد: احصا مشکلات مدارس روستائی و پیگری تا رفع مسئله و حصول نتیجه قطعی توسط دهیاران پیگیری شود.

درباره ی farqeshm

مطلب پیشنهادی

فرماندار قشم : ۴۰۰ هزار ماسک بهداشتی در سطح شهرستان توزیع می‌شود. فرماندار شهرستان قشم …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *