فرماندار قشم: واحدهای مددکاری اجتماعی در مدارس ایجاد شود

فرماندار شهرستان قشم گفت: در راستای اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) باید در تمام مدارس این شهرستان واحدهای مددکاری اجتماعی ایجاد شود.
علیرضا نصری روز یکشنبه در آیین آغاز به کار طرح نماد در مدارس قشم افزود: همچنین در اجرای این طرح باید فرهنگ منطقه ای و آداب و رسوم بومی نیز مورد توجه قرار بگیرد.
وی افزود: برای اجرای واقعی طرح نماد باید به جای انجام کارهای کلیشه ای و آمارسازی ها، با یک عزم همگانی و هم افزایی بین دستگاهی در این میدان گام برداشت.
فرماندار قشم تصریح کرد: همواره در حوزه نظر، فعالیت ها بسیار است اما در حوزه اجرا باید با یک روش علمی و منطقی عمل کرد و از نخبگان و افرادی که اهلیت ورود به موضع را دارند استفاده کرد.

** آسیب های اجتماعی نشان دهنده غفلتی ۳۰ ساله است
وی افزود: آسیب های اجتماعی در جامعه آشکار شده اند که این امر نشان دهنده یک غفلت ۳۰ ساله در توجه به آسیب های اجتماعی و درمان آن در ایران است و از این رو نیاز به اجرای پرشتاب یک طرح فراگیر احساس می شود.
وی افزود: نهادینه کردن حفاظت و خودکنترلی در دانش آموزان یک واجب دینی و ملی برای مسوولان است و در این راه باید حلقه اتصال بین مدرسه و خانواده تقویت شود.
** ذهنیت جامعه نسبت به کارکرد انجمن اولیا و مربیان اصلاح شود
فرماندار اظهار داشت: باید این ذهنیت که انجمن اولیا و مربیان برای جبران کاستی ها و تجهیزات مدرسه است، در جامعه ترمیم و اصلاح شود و آگاهی خانواده ها در نقش آنان برای درمان آسیب های اجتماعی ارتقا پیدا کند.
وی با اشاره به شناسایی ۷۰۰ نوع مواد مخدر، افزود: مواد مخدر در ایران در مرحله بحران قرار دارد که در صورت ادامه، به فروپاشی اجتماعی منجر می شود اما هنوز خانوده های نسبت به آن آگاهی و اشراف لازم را ندارند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت دارد./ ایرنا

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.