فرماندار قشم : واقفان و خیرین در زمینه ازدواج جوانان ورود کنند

فرماندار قشم با اشاره به مشکلات موجود فرهنگی از واقفان، خیرین و مردم نیکوکار خواست برای ترویج سبک زندگی اسلامی و فراهم کردن زمینه های ازدواج جوانان همچون دیگر مسایل ورود کنند.

 

علیرضا نصری روز یکشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان قشم گفت: با توجه به مشکلات موجود باید تلاش شود خیرین و مردم نیکوکاری که به مساله وقف و فعالیت های عام المنفعه نگاه دارند، بخشی از منابع را در امر ازدواج جوانان بکار برده و در این زمینه ورود بیشتری داشته باشند.
وی افزود: واقفان در زمینه احداث اماکن مذهبی، آموزشی و بهداشتی به خوبی ورود کردند و خروجی آن مشاهده می شود اما ضرورت های جامعه امروز و تغییر ذائقه فرهنگی مردم مسایل مختلفی را ایجاد و حصارهای متعدد جوانان را از امر مقدس ازدواج دور کرده که برای رفع این موانع باید از ظرفیت های مردمی بهره گرفته شود.
فرماندار قشم بیان کرد: ترویج سبک زندگی ایرانی- اسلامی و تبیین ابعاد مختلف آن در سطح جامعه در کنار جلوگیری از سرگرمی های کاذب و به ویژه پیام هایی که از شبکه های ماهواره ای در جامعه تزریق می شود، ضرورت است چرا که ترویج فرهنگ مبتذل غرب و تغییر ذائقه فرهنگی مردم در دستور کار دشمنان می باشد و از این رو همه متولیان امر باید در زمینه فرهنگ سازی و ترویج ازدواج آسان ورود کنند.
او اضافه کرد: استفاده از ظرفیت های علما، اندیشمندان و معتمدین در جهت ترویج و نهادینه کردن فرهنگ قناعت، برگزاری آیین های ازدواج گروهی به ویژه در دانشگاه ها، آموزش های پیش از ازدواج و مهارت های ارتباطی بین زوج ها در چارچوب سبک زندگی اسلامی و پذیرش مسوولیت اجتماعی در این زمینه توسط آحاد مردم می تواند در کنار تسهیل ازدواج جوانان، زمینه را برای کاهش آسیب های اجتماعی و مصونیت جامعه فراهم کند.
نصری گفت: فرهنگ تاب آوری در برابر مشکلات برای ساختن جامعه ای سالم و مبتنی بر آموزه های دینی و ترویج امر مقدس ازدواج جزو ضروریات است زیرا در مواردی زوج ها با کوچکترین اختلاف نظری موجب از هم پاشیدن شیرازه خانواده شدند در حالی که با اندکی صبر و قناعت می توانستند بر مشکلات فایق آیند.
وی ادامه داد: آمار طلاق در شهرستان قشم در سال ۱۳۹۴ در مقایسه با مدت مشابه سال پیش از آن کاهش یافته اما باید بررسی ها موردی و آمارها روستا به روستا و متقن باشد تا عوامل موفقیت یا شکست و افزایش و کاهش طلاق یا ازدواج به صورت ریشه ای به دست آمده و هرگونه برنامه ریزی و اقدامی بر اساس آمارهای دقیق و واقعی صورت گیرد و الگوهای موفق در سایر نقاط ترویج شود.
فرماندار قشم همچنین تاکید کرد: ادغام رسیدگی به مسایل جوانان در امور ورزشی موجب حاشیه رفتن این مسوولیت بسیار مهم شده در حالی که ورزش تنها بخشی از مساله جوانان است و در سایر مسایل مانند ازدواج، تحصیل و اوقات فراغت آنها باید نقش آفرینی بیشتری صورت گیرد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.