فرماندار قشم : وحدت یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی ایران است

علیرضا نصری روز یکشنبه در جلسه شورای اداری قشم گفت : وحدت، همدلی و یکپارچگی مسلمانان در جای جای جهان به ویژه ایران اسلامی رمز موفقیت در مقابله با دشمنان دین مبین اسلام و استکبار جهانی است و هفته وحدت بهترین فرصت برای توجه به این امر مهم است.

فرماندار شهرستان قشم افزود : پس از پیروزی انقلاب اسلامی امام راحل برای اتحاد بیشتر بین جامعه اسلامی ، میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) را به عنوان هفته وحدت اعلام کردند و هفته وحدت یکی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی در صیانت از آرمان های مشترک مسلمانان جهان است.

فرماندار قشم با اشاره به مشکلات موجود در پروژه های مسکن مهر این شهرستان، آن را جزو میراثی عنوان کرد که از گذشته به ارث مانده و بر دوش دولت کنونی سنگینی می کند

وی بیان داشت : پروژه های مسکن مهر و نارسایی های آن از گذشته به دولت تدبیر و امید به ارث رسیده اما دولت همچنان خود را ملزم به رفع مشکلات مردم می داند.
وی افزود: این پروژه با مشکلات بسیاری از جمله در زمینه تامین خدمات زیربنایی و حتی جانمایی روبروست؛ برای تکمیل نارسایی ها ۵۰۰ میلیارد ریال نیاز است که بخشی از آن تامین شده است.
فرماندار قشم بیان کرد: انتقال آب از درگهان و نصب بخشی از کنتورها در حال انجام بوده و برای تامین برق نیز به پست ۶۳ کیلو وات نیاز می باشد که برای راه اندازی آن زمین و پیمانکار مشخص شده است.
او اضافه کرد: برخی از این مشکلات به دلیل نبود همکاری و هماهنگی در گذشته به وجود آمده که با همدلی موجود در دوره خدمت دولت تدبیر و امید بخشی از آنها به سرانجام رسید.
نصری همچنین با قدردانی از تلاش های صورت گرفته توسط بنیاد مسکن این شهرستان گفت: بازنگری طرح های هادی روستایی باید در دستور کار قرار بگیرد زیرا زمان زیادی از تصویب برخی از آنها سپری شده است.
وی عنوان کرد: مردم در برخی روستاها دچار مشکلاتی همچون کمبود فضای مسکونی هستند و از این رو بروز رسانی برخی از طرح های هادی روستایی ضروری می باشد.
فرماندار قشم همچنین با تاکید بر رسیدگی به مشکلات حوزه راهداری گفت: با نزدیک شدن فصل گردشگری و افزایش تعداد میهمانان در این جزیره، نصب علایم هشدار دهنده و تعریض جاده ها باید به طور جدی در دستور کار مسوولان امر قرار بگیرد.
او با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با سازمان منطقه آزاد قشم برای انجام روکش آسفالت به طول ۵۰ کیلومتر در منطقه غربی جزیره افزود: نصب دوربین های کنترلی و نظارت ترافیکی در طول جاده های مواصلاتی این شهرستان نیز باید مورد توجه باشد.
نصری تاکید کرد: سرمایه گذاران بخش خصوصی که در زمینه راه اندازی این دوربین ها آماده همکاری هستند، می توانند پیشنهاد خود را به مجموعه های ذی ربط ارایه کنند.
وی همچنین از دستگاه های اجرایی شهرستان قشم خواست با توجه به قرار گرفتن در فصل کاری، همه تلاش خود را برای پیگیری و جذب اعتبارات عمرانی در دستور کار قرار دهند تا پروژه های نیمه تمام با تخصیص بیشتر تکمیل شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.