فرماندار قشم: پرداخت تسهیلات بر اساس توانمندی به اشتغال پایدار کمک می کند

فرماندار شهرستان قشم گفت: پرداخت تسهیلات بر اساس تخصص، روشی هدفمند در جهت اشتغال پایدار و توانمند سازی اقشار جامعه می باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در دیدار رئیس بانک قرض الحسنه رسالت قشم، افزود: قرض الحسنه شیوه ای صحیح و مورد تائید و تاکید دین اسلام قرار گرفته است.

نصری اظهار کرد: تصریح قرآنی پیرامون قرض الحسنه، موید پیشرو بودن دین مبین اسلام در مسائل اجتماعی و اقتصادی می باشد.
علیرضا نصری با بیان اینکه؛ مشتری بر مبنای جاذبه خدمت به بنگاه های خدماتی مراجعه می نماید، تصریح کرد: خدمات و برنامه های بانک رسالت با مبانی اعتقادی و فرهنگی مردم شهرستان قشم نیز مطابقت دارد و ضروری است بر این اساس نشست هایی با دهیاران و شوراهای اسلامی شهر و روستاها برگزار و برنامه های خود را تشریح نمائید.
فرماندار شهرستان قشم، ارائه خدمات توسط شبکه کار آفرینی اجتماعی رسالت بر اساس توانایی و تخصص افراد و مساعدت های پس از آن را گامی مطمئن و هدفمند در مسیر اشتغالزایی پایدار و جلو گیری از اتلاف وقت و سرمایه ارزیابی کرد. رئیس شورای کار گروه اشتغال شهرستان قشم، ادامه داد: گاهی بیشتر از پرداخت تسهیلات، تعیین اولویت کار و برنامه و هدف متقاضی می تواند به موفقیت او کمک کند.
او تصریح کرد: تبدیل متقاضی تسهیلات به بدهکار بانکی یکی از معضلات سال های گذشته است که بسیاری از خانواده ها همچنان با عواقب آن درگیر هستند و تاسیس کانون های خدمات بانکی توسط بانک قرض الحسنه رسالت، راهکار مناسبی در جهت شناسایی افراد و گروه ها، ارتباط با آن ها و همچنین تسهیل مسیر عرضه خدمات می باشد.
نصری، تقویت اقتصاد مقاومتی، حرکت در مسیر چشم انداز کاهش پول نقد، کاهش مراجعه حضوری و مساعدت جهت بازاریابی و فروش محصولات مشتریان از طریق کانون های خدمات بانکی را روش های ارزشمند خدمت رسانی ذکر و تاکید کرد: مجموعه کارگزاران دولت در جهت موفقیت این برنامه ها همراه خواهند بود.

بر اساس این خبر. محمد رضا معین زاده رئیس بانک رسالت شعبه قشم با حضور در دفتر علیرضا نصری فرماندار با ایشان دیدار و گفت و گو کرد.

رئیس بانک رسالت قشم با ارائه گزارشی بیان کرد: پنج شاخه اصلی، اهداف و سیاست های شبکه کار آفرینی اجتماعی رسالت را پیگیری و اجرا می نمایند .
محمد رضا معین زاده افزود: انجمن حامیان فرهنگ قرض الحسنه و کار آفرینی، پژوهشکده سیاستگذاری علم و فنآوری دانشگاه صنعتی شریف، شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت، بانک قرض الحسنه رسالت و گروه توسعه کار آفرینی ثمین در راستای شناسایی و توانمند سازی، انجام تحقیقات و پژوهش، اعتماد سنجی، تامین مالی با کارمزد ۲ درصد بر اساس سپرده گذاری اعضاء کانون ها و مدیریت زنجیره ارزش و توسعه بازار توسط این شبکه و سر شاخه های اصلی دنبال می شود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.