فرماندار قشم: پرداخت زکات به امنیت روانی، اجتماعی کمک می کند

فرماندار شهرستان قشم گفت: پرداخت زکات در تقویت امنیت روانی، اجتماعی و اقتصادی جامعه موثر است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در همایش زکات بیان کرد: پرداخت زکات یکی از راه های توزیع ثروت و انتفاع عموم از مواهب اقتصادی جامعه است.
او افزود: افزایش دارایی افراد نتیجه شرایط و علل مختلف است که بر اساس اعتقادات دینی، بدون اراده و خواست الهی، کسب آن ممکن نخواهد بود و پرداخت زکات به تعادل اقتصادی و تقویت امنیت روانی، اجتماعی جامعه کمک کند.
فرماندار قشم ادامه داد: پرداخت زکات به ارتقاء سرمایه انسانی، اجتماعی و در نهایت فراهم کردن زمینه رشد و رونق اقتصادی از طریق بکارگیری سرمایه های راکد و حبس شده، مدد می رساند.
علیرضا نصری اظهار داشت: استفاده از تعالیم غنی اسلامی گره گشای بسیاری از معضلات اقتصادی و اجتماعی خواهد بود.
او در این باره اضافه کرد: نقش زکات در دست یابی به اهداف توسعه ای، افزایش سطح زندگی عمومی، اشتغال و توزیع عادلانه خدمات بهداشتی، آموزشی بسیار مهم و تعیین کننده است

نصری گفت: زکات به عنوان مالیات اسلامی تا حد زیادی گردش سرمایه و خروج جامعه از وضعیت ثروت اندوزی و تبدیل منابع مالی واقعی به سرمایه مولد کمک می کند.

به گفته فرماندار شهرستان قشم، کاهش مفاسد اقتصادی و پیامدهای اجتماعی آن یکی دیگر از نتایج پرداخت زکات در جامعه اسلامی می باشد که تقویت برادری و تعمیق روابط و بنیه دینی اقشار مختلف مردم را نیز بهمراه خواهد داشت.

تشکیل صندوق بیمه از طریق صندوق زکات برای رفع مشکلات مسکن، ازدواج، بدهکاری و خروج از تنگناهای ناگوار که موجب اقتدار امت اسلامی می شود از دیگر نکات مورد اشاره فرماندار شهرستان قشم در همایش زکات این شهرستان عنوان شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.