فرماندار قشم: گام های دولت یازدهم جهت توانمندسازی روستانشینان

علیرضا نصری در جلسه هم اندیشی رفع مشکلات روستاهای شهرستان قشم تشریح کرد: پیش از این شاخص برخورداری روستاها از آب آشامیدنی سالم حدود صفر بود که با تلاش های صورت گرفته بخش قابل توجهی از مشکلات روستانشینان در این زمینه برطرف شده است.
وی افزود: هم اکنون ۷۰ درصد روستاها زیر پوشش پروژه های آبرسانی از این نعمت خدادادی برخوردار هستند و امید می رود با تلاش دستگاه های ذی ربط در آینده نزدیک جشن آبرسانی به تمام روستاهای قشم برگزار شود.
فرماندار قشم بیان کرد: حوزه بهداشت و درمان نیز با رایزنی ها و پیگیری های صورت گرفته به میزان قابل توجهی سامان یافته و از جمله تجهیز بیمارستان پیامبر اعظم(ص) و تامین پزشک مورد نیاز جهت ارتقای سطح بهداشت و سلامت انجام شد.
او اضافه کرد: همچنین چندین دستگاه آمبولانس خریداری و تحویل مراکز بهداشتی و درمانی شد و چند پایگاه جدید بهداشتی و مرکز درمانی نیز در روستاها راه اندازی شد که تلاش داریم در آینده نزدیک از جمله در سوزا، طبل و درگهان به صورت شبانه روزی فعالیت کنند.
نصری گفت: در حوزه ورزش و جوانان نیز تا کنون چند پروژه نیمه تمام ورزشی تکمیل شده و به زودی با جذب بودجه سال ۹۶، امکان راه اندازی سالن های جدید ورزشی در روستاها فراهم خواهد شد که می تواند گام مهمی در جهت افزایش نشاط عمومی و بالا بردن امید به زندگی در جامعه باشد.
وی افزود: مجوز احداث ۶ سالن ورزشی از محل اعتبارات نفت و چهار سالن از محل اعتبارات تملک دارایی ها در جزیره قشم صادر شده و به زودی احداث این مجموعه ها آغاز می شود.
فرماندار قشم در ادامه خدمات صورت گرفته در دولت یازدهم را وظیفه مسوولان عنوان کرد و از دهیاران خواست در جهت بهسازی و توانمندسازی روستاها و روستانشینان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و عمرانی تلاش بیشتری داشته باشند.

حجحجح

درباره‌ی qeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.