فرماندار قشم: گسترش فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم ملی است

فرماندار قشم گفت: گسترش فرهنگ کتابخوانی نیازمند عزم ملی است و باید تمام مسئولان با آگاه سازی و اطلاع رسانی، جامعه را به این سمت هدایت کنند.

عزت کمال زاده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای فرهنگ سازی در این عرصه باید بر اساس یک برنامه ریزی دقیق و دلسوزانه جامعه هدف را به سمت مطالعه کتاب سوق داد.
وی با بیان اینکه توسعه فرهنگ کتابخوانی در جامعه به ویژه در بین نسل های نوجوان و جوان می تواند در ترسیم آینده بهتر برای کشورمان نقش موثری ایفا کند، گفت: همکاری و تعامل نهادها و ارگان های مختلف در این عرصه می تواند در تحقق این مهم، تاثیر مثبتی داشته باشد.
کمال زاده با اشاره به آیات قرآن کریم اضافه کرد: توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی یکی از مولفه های اصلی سعادت جامعه به شمار می رود و سرمایه گذاری در این عرصه به منزله سرمایه گذاری برای آینده کشور و متضمن سعادت جامعه است.
وی ادامه داد: در عصری که کتابخوانی یکی از شاخص های اصلی توسعه و پیشرفت کشورها ارزیابی می شود، باید بیش از پیش به این مقوله مهم توجه و در این بخش سرمایه گذاری کرد.
فرماندار قشم تاکید کرد: در شرایطی که ایران به دلیل پیشینه تاریخی خود، به عنوان مهد تمدن شناخته می شود، توسعه فرهنگ کتابخوانی و فرهنگ سازی به عنوان یک عزم ملی باید توسط مسئولان دنبال شود.
کمال زاده اختصاص فضای ویژه کتابخوانی در مدارس و تاسیس کتابخوانه های عمومی و اختصاصی در شهرستان را یکی از راه های گسترش فرهنگ کتابخوانی در جامعه دانست و گفت: تلاش مسئولان فرهنگی برای ایجاد انگیزه کتابخوانی در جامعه هدف و هدایت جوانان و نوجوانان به این عرصه از دیگر راهبردهایی است که باید به صورت جدی دنبال کرد.
وی با گرامیداشت هفته کتاب، کتابخوانی و کتابدار، از همراهی و همکاری فعالان این عرصه و کسانی که با فکر، اندیشه و قلم خود در جهت اعتلای کتاب، کتابخوانی و گسترش فعالیت کتابخانه های عمومی تلاش می کنند، تقدیر کرد و افزود: بی شک فعالیت این قشر به اعتلای ایران اسلامی منجر می شود و باید حمایت های دولتی و غیر دولتی از فعالان این عرصه افزایش یابد.
هفته کتاب از ۲۴ آبان در سراسر کشور آغاز شده است.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.