فرماندار قشم: گسترش و توسعه زیرساخت های قرآنی نیاز نوجوانان است

فرماندار شهرستان قشم گفت:گسترش و توسعه زیرساخت های قرآنی برای نوجوانان و جوانان این شهرستان لازم است .
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری روزیکشنبه در آستانه برگزاری سومین دوره رقابت های شوق تلاوت در قشم در پیامی خطاب به دست اندرکاران این طرح بیان کرد: گسترش و توسعه زیر ساخت ها به ارتقاء همه جانبه شاخص های قرآنی شهرستان می انجامد .
او با اشاره به اینکه منشور اصلی توسعه قرآنی باید توجه به قشر نوجوان و جوان باشد اظهار داشت: پناه بردن به قرآن و آموزهای قرآنی سدی است دربرابر جنگ نرم دشمن که این روزها قشر نوجوان و جوان را درمناطق مختلف کشور به ویژه مرزی تهدید می کند.
نصری تاکید کرد:فعالیت های قرآنی یکی ازمهمترین کارهایی است که می تواند دربرطرف کردن نیازهای قشرجوان و کاهش آسیب ها موثر باشد.
فرماندار قشم ادامه داد: یادگیری قرآن کریم تاثیر گسترده ای در زندگی فرد و خانواده می گذارد بنابراین باید قشر جوان را به سوی فراگیری جلسات قرآن راهنمایی وهدایت کرد.
فرماندارقشم خطاب به نخبگان قرآنی طرح ملی تلاوت گفت:قران موهبت الهی است و باید قاریان قدر این ارزش را بدانند و برای حرکت دراین مسیربرنامه ریزی کنند.
وی تاکید کرد: نخبگان قرآنی هیچگاه نباید نامید ومایوس شوند بلکه با تلاش و کوشش بردانش خود بیافزایند.
نصری افزود: نخبگان قرآنی به عنوان سفیرکتاب الهی با تلاوت های اثرگذار و معنا گرا لایه های جامعه انسانی را به سوی فراگیری این کتاب سوق دهند.
فرماندارقشم خطاب به مدیران و دست اندرکاران طرح ملی تلاوت قران کریم گفت:قرآن تجلی هنر خداوند است و باید با ابزارهای مختلف ازجمله رقابت ها ابعاد گوناگون این هنر درجامعه تبیین شود.
وی با اشاره به اینکه تعالیم قرآنی با زبانی رسا بیانگر رابطه دوسویه خداباوری و ارامش است، افزود: انسان هایی که قرآن تلاوت می کنند نسبت به انسانهای دیگر ازبهداشت روانی سالمی برخوردارند.
فرماندار قشم یادآورشد: برای رهایی از مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی راهی جز عمل به قرآن در همه مناسبات فردی و اجتماعی خود نداشته و باید با باور به اینکه تلاوت پایه کار برای عمل به فرامین الهی است برای انجام مرحله مهم و اصلی چاره اندیشی کرد.
نصری بااشاره به مشارکت شهرستان قشم در طرح ملی تلاوت اظهار کرد: شهرستان قشم همواره به وجود فرزندان قرآنی خود مفتخر بوده و بدون شک نوجوانان با حضور درمحافل قرآنی زمینه رشد و تعالی بیشتر فراهم می شود.
سومین دوره رقابت های قرآنی شوق تلاوت با مشارکت استانداری هرمزگان، فرمانداری شهرستان قشم، دفترامام جمعه شهرستان، سازمان منطقه آزاد قشم ،سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، مرکزقرآن کریم آستان قدس رضوی ، اداره کل قرآن ،عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ، خبرگزاری فارس ، ایکنا، ایرنا ،مهر ،ایسنا وصدا و سیمای مرکزهرمزگان سوم تا ششم بهمن ماه سالجاری درقشم برگزارمی شود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.