فرماندار قشم گفت: تداوم حرکت کشور در مسیر توسعه امروز نیازمند از خود گذشتگی جمعی از جنس ایثار شهدای دوران دفاع مقدس است.

علیرضا نصری شامگاه پنجشنبه در آیین تدفین شهدای گمنام در قشم بیان کرد: عروج رزمندگان دوران دفاع مقدس به دلیل هدف ها و پیام هایی که داشتند با مرگی عادی تفاوت داشت و یکی از مهمترین پیام های شهدا عبور از منیت و خودخواهی هاست که کشور برای طی کردن مسیر توسعه امروز بیش از هر زمان دیگری به آن نیاز دارد.
وی افزود: شهدا با اخلاص در عمل، کار برای رضای خدا و چشم پوشی از لذت های دنیوی همه هستی خود را عاشقانه نثار کردند تا هستی این ملت داوم و قوام یافته، امروز با زندگی در کمال آسایش و آرامش قدرتمندانه مسیر پیشرفت را طی کنند.
فرماندار قشم عنوان کرد: مردم نیز به خوبی پیام ایمان به سرچشمه فنا ناپذیر الهی، عشق به میهن، نظام اسلامی و ولایت را با تمام وجود لمس کرده و به برکت خون های پاکی که به ناحق از سوی دشمنان ریخته شد، آنها را الگوی خود قرار داده اند.
او اضافه کرد: ملت ایران به تاسی از حسین ابن علی (ع) در قالب رزمندگان اسلام با پیش رفتن تا سر حد جان و تقدیم آلاله های گلگون کفن در کربلاهای متعدد ایران زمین حماسه آفریده و با خون جوانان خود درخت تنومند انقلاب اسلامی را آبیاری کردند و پس از سال ها بار دیگر امروز به ندای پیر جماران لبیک گفتند.
نصری همچنین گفت: زن و مرد، پیر و جوان، شیعه و سنی بار دیگر در استقبال از پیکر پاک شهدای گمنام با لبیک به پیام وحدت این شهدا انسجام، همدلی و برادری خود را به نمایش گذاشتند و نشان دادند که شهدا با وجود عروج آسمانی همچنان زنده هستند.
پیکر پاک ۲ آلاله گلگون کفن گمنام دوران دفاع مقدس که احتمال می رود در عملیات های فاو- والفجر۸ و خیبر- مجنون به خیل شهدا پیوستند، شامگاه امروز در شهرک امام حسن (ع) قشم طی آیینی با حضور مردم و مسوولان تشییع و تدفین شد.

ت دفین

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.