فرماندار قشم گفت: فعالان خبری باید قشری جریان ساز، منشا تحولات حوزه های اقتصادی، فکری، فرهنگی و مطالبه گر باشند و جامعه از آنها چنین انتظاری دارد.

علیرضا نصری سه شنبه شب در آیین قدردانی از فعالان رسانه ای شهرستان قشم به مناسبت روز خبرنگار گفت: مهمترین اقدام در مهندسی افکار عمومی از سوی این قشر تاریخ ساز، ترسیم فضا و تولید فرآورده های خبری در جهت بهبود فضای توسعه در راستای خدمتگزاری دور از التهاب و حاشیه سازی می باشد.
وی افزود: خبرنگاری حرفه ای سخت، دقیق و ظریف است و نوع نگاه خبرنگار همراه با زمان شناسی و تحلیل مناسب می تواند یک رویداد را به اثرگذاری مثبت سوق دهد که در این راستا ارتقای دانش عمومی، دوری از غرض ورزی جناحی و سیاسی، نگارش منطبق بر واقعیت و حفظ اعتماد مردم با خبرهای موثق یک ضرورت است.
فرماندار قشم بیان کرد: بسترسازی و بازتاب درست رویدادها توسط رسانه ها در کنار سایر عوامل منجر به مشارکت بیش از ۹۳ درصدی این شهرستان در انتخابات شد و با این امید آفرینی و نشاط افزایی در جامعه با خبرهای روشنگرانه و نقدهای دلسوزانه ادامه یافته و همه با چهره ای گشاده پذیرای آن باشند.
او خبرنگاران را پرچمداران آگاهی بخشی و اطلاع رسانی به جامعه و چشم بینا و گوش شنوای مردم خواند و اضافه کرد: شهادت محمود صارمی به عنوان نماد حق گویی، مطالبه گری و عزتمندی قشری است که با وجود مظلومیت بیشترین خدمات را به واسطه خبررسانی درست و دقیق به جامعه ارایه کردند و امروز با نگاه توسعه محور، وحدت بخش، بسترسازی و جهت گیری درست منشا یکپارچگی در قشم شدند.
نصری عنوان کرد: رسانه ها بازتاب تمام نمای فرهنگ و هویت مردم هستند، می توانند در تولید و اشتغال و توسعه اثرگذار بوده و با مهندسی افکار جامعه را به سمت تعالی سوق دهند که این مهم با ارایه تصویر سازنده، سنجیدن جوانب کار پیش از انتشار خبر و تزریق حس اعتماد به جامعه ممکن می شود.
وی همچنین گفت: مردم به عنوان ولی نعمت صاحبان اصلی این انقلاب هستند، همه ما موظف به جلب رضایتمندی مردم هستیم و خبرنگاران با اشراف حرفه ای، اطلاعاتی و گفتمان خود باید به روند وحدت، تعالی و توسعه کمک کنند.
فرماندار قشم افزود: خبرنگاران افسران جنگ نرم هستند و در دورانی که دشمن در قالب ناتوی فرهنگی برای به چالش کشیدن ایران اسلامی از هیچ تلاشی فروگذار نمی کند، خبرنگاران با مسوولیت اجتماعی و نقدهای سازنده باید در جهت سربلندی جامعه گام بردارند.

خبرنگار

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.