فرماندار قشم: ۱۰۶ طرح اشتغال پایدار در قشم تصویب شد/+ گزارش تصویری حضور در نماز جمعه

فرماندار قشم گفت: از ابتدای سال تا کنون ۱۰۶ طرح با اعتبار ۷۵۰ میلیارد ریال بخش اشتغال پایدار روستایی و فراگیر تصویب شد که تسهیلات اختصاص یافته متناسب با پیشرفت فیزیکی طرح ها در حال پرداخت است.
علیرضا نصری در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه اهل سنت قشم افزود: سیاست دولت سوق دادن جزیره قشم به سمت گردشگری و پرورش آبزیان است که با فرهنگ بومی منطقه نیز ارتباط دارد.
وی با بیان اینکه تا قبل از دولت یازدهم و دوازدهم شاخص آبرسانی به روستاهای جزیره قشم صفر بود، ادامه داد: با تلاش دولت تدبیر و امید هم اینک ۹۵ درصد روستاها دارای آب آشامیدنی بهداشتی شدند.
فرماندار قشم تصریح کرد: در حال حاضر چهار روستا آب رسانی نشده است که به زودی آنان نیز از نعمت آب برخوردار می شوند.
وی ادامه داد: آبرسانی روزانه به روستاها هدف نهایی است و به همین دلیل تمهیدات لازم برای ۲ برابر کردن خرید تضمینی آب در قشم در نظر گرفته شد.
نصری اظهار داشت: مجوز احداث ۲ آب شیرین کن در روستای باسعیدو در غرب جزیره قشم و ورستای توریان در شرق این جزیره اخذ شد و به زودی احداث آن آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه به زودی درمانگاه های قشم شبانه روزی می شوند، ادامه داد: هم اکنون درمانگاه درگهان شبانه روزی شده است و بسترهای لازم برای احداث درمانگاه با تجهیزات و امکانات بیشتر فراهم شده است.
فرماندار شهرستان قشم هفته دولت را فرصتی برای تعامل و گفت و گوی بیشتر ملت و کارگزاران دولت دانست و گفت: هرچه میزان صمیمیت و اعتماد مردم به دولت بیشتر باشد مشکلات زودتر رفع می شود و بستر توسعه هموارتر می شود.
وی مهمترین پشتوانه برای برون رفت از مشکلات امروز کشور را پشتیبانی مردم از دولت اعلام کرد و افزود: دشمن جنگ اقتصادی را علیه ایران اسلامی آغاز کرده است و پیروزی در این نبرد نیازمند وحدت، همراهی و تلاش جهاد گونه مردم و مسئولان است.
شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود یکهزار و ۶۲۸ کیلومتر مربع وسعت و ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان قرار دارد./ ایرنا
درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.