فرماندار قشم: ۹۵۰۰ میلیارد ریال به ساخت پل خلیج فارس اختصاص یافت

فرماندار شهرستان قشم گفت: در برنامه ششم توسعه به ساخت پل خلیج فارس توجه شده است و مطابق آن امسال اعتباری معادل ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال برای ساخت این پل اختصاص یافت.
علیرضا نصری روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این اعتبار به پیوست قانونی در مجلس شورای اسلامی تصویب شده است که با تخصیص آن آرزوی دیرینه مردم جزیره قشم در اتصال به سرزمین مادری تحقق پیدا می کند.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به تخصیص اعتبارات نوبت اول شهرستان قشم، اظهار داشت: امسال اعتبارات استانی و متوازن این شهرستان ۴۵۱ میلیارد و ۲۳۹ میلیون ریال است که اگرچه نسبت به اعتبارات سال گذشته کاهش داشت اما بودجه و اعتبارات واقعی تر شده است.
نصری افزود: اعتبار مصوب سال گذشته این شهرستان ۷۰۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال بود که فقط ۵۱ درصد از آن تخصیص پیدا کرد.
وی ادامه داد: بودجه سال گذشته قشم به ۱۳۵ طرح اختصاص یافت و ۷۳ طرح نیز بدون تخصیص ماند که امید می رود امسال با برنامه ریزی انجام شده، اعتبار مصوب واقعی تر و تخصیص آن نیز بیشتر شود.
فرماندار قشم گفت: امسال ۹۵ میلیارد ریال به حوزه راه و راهداری این شهرستان و ۶۲ میلیارد ریال به حوزه خدمات بهداشتی، درمانی و دانشگاه علوم پزشکی اختصاص یافت.
وی افزود: همچنین ۳۲ میلیارد ریال برای طرح های هادی روستایی قشم و ۶۵ میلیارد ریال جهت اجرای طرح هایی در حوزه آموزش و ورزش در نظر گرفته شد.
نصری ادامه داد: امسال اعتبار گردشگری و زیرساخت های آن در شهرستان قشم ۳۵ میلیارد ریال و اعتبار آب شهری و روستایی ۶۰ میلیارد ریال است.
وی خاطر نشان کرد: تا کنون یکهزار میلیارد ریال در حوزه آبرسانی شهرستان قشم هزینه شده است و هم اکنون نیز ۲۵ میلیارد ریال برای اتمام طرح آبرسانی به تمام روستاهای جزیره مورد نیاز است.
فرماندار قشم تصریح کرد: امسال با جذب بودجه مورد نیاز از صندوق توسعه ملی و منابع داخلی شرکت آب طرح آبرسانی روستاهای این جزیره تکمیل می شود.
وی اعتبار حوزه برق قشم را ۳۵ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در حوزه برق ۲۰ میلیارد ریال برای برق رسانی به سایت پرورش میگو در روستای دستکو اختصاص یافت.
نصری ادامه داد: همچنین ۱۵ میلیارد ریال جهت راهبری، تعمیرات و نگهداری برق جزایر لارک و هنگام در نظر گرفته شد.
وی افزود: بقیه بودجه نیز جهت مصارف فرهنگی از قبیل مساجد، کانون های پرورش فکری، اوقاف، پایگاه های مقاومت بسیج و غیر آن و نیز برخی طرح های مستمر دامپزشکی جهت کنترل بیماری دام و طیور و مانند آن در نظر گرفته شده است.
فرماندار قشم خاطرنشان کرد: باید توجه داشت که بودجه ای که از مرکز استان به شهرستان ها اختصاص پیدا می کند فقط ۱۸ درصد از اعتبارات اختصاص یافته است و بقیه اعتبارات به صورت ملی و درون دستگاهی اعلام می شود.
وی گفت: امسال از محل ۲۷ هزارم درصد ارزش افزوده که طبق قانون بودجه به اماکن ورزشی اختصاص پیدا می کند، ۱۴ طرح روستایی با هزینه ۲۳ میلیارد ریال در قشم تعریف شد.
نصری افزود: همچنین از محل اعتبارات ارتقاء شاخص در حوزه اشتغال و اقتصاد مقاومتی، ردیف متوازن ملی و کمک های فنی و اعتباری در مجموع ۲ هزار و ۶۲۰ میلیارد ریال به استان هرمزگان تخصیص پیدا می کند که جذب سهم شهرستان از این اعتبارات نیز پیگیری می شود.
وی اذعان کرد: در حوزه بودجه توجه ویژه ای به تولید، اشتغال و اقتصاد مقاومتی می شود و به طرح هایی از بخش خصوصی که در حوزه تولید و اشتغال اثرگذار باشند، کمک های فنی و اعتباری داده می شود که برق رسانی به سایت پرورش میگو در روستای دستکو از جمله آن است.
فرماندار قشم ادامه داد: در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی، دولت تدبیر و امید برای پویایی بخش خصوصی ایجاد زیرساخت ها از قبیل آب، برق و جاده دسترسی مساعدت های لازم را انجام می دهد.
وی خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال روستایی نیز تسهیلات کم بهره طراحی شد که در مرکز استان بیش از ۵۵۰ میلیارد ریال تسهیلات برای طرح های بخش خصوصی پیشنهاد شده به فرمانداری قشم مصوب و به بانک ها معرفی شد.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.