لازمه حرکت در مسیر سعادت و پیشرفت کشور، حضور مثبت و فعال زنان در جامعه است+تصاویر

مشاور دبیر کل و مدیر کل امور بانوان و خانواده مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی با بیان اینکه؛ لازمه حرکت در مسیر پیشرفت و سعادت، حضور فعال و مثبت زنان در جامعه است، گفت: در آیات قرآن از بانوی حکمرانی نام برده شده که با تدبیر مانع خودکامگی سایر مسئولان شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، عفت شریعتی شب گذشته در نشست مشترک با بانوان فعال عرصه های فرهنگی، اجتماعی و کار آفرینان این شهرستان بیان کرد: قرآن کریم به عنوان منبع الهام بخش در مسیر حرکت ما به نکاتی اشاره کرده که می تواند نشان راه باشد.
شریعتی، اشاره به داستان بانوئی به نام بلقیس و حکایت حکمرانی او، چوپانی دختران شعیب پیامبر در عین پاکدامنی و حیا و نزول سوره کوثر را به عنوان نشانه های ارائه طریق خداوند یکتا برای بندگانش در این زمینه بر شمرد.
مشاور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی در ادامه از زندگی حضرت خدیجه (س) به عنوان بانوئی اقتصاد دان یاد کرد که در کنار رعایت عزت و عفاف زنانگی دارای معرفت و توانمندی اقتصادی بوده است.

مدیر کل امور بانوان مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی تصریح کرد: نقشی که زنان در جامعه بشری بر عهده دارند بسیار سنگین و حائز اهمیت است. او اظهار داشت: علاوه بر معلمی، هنرمندی، کارآفرینی، سرمایه گذاری های اقتصادی و دیگر مسئولیت های اجتماعی، نقش آفرینی زن در چارچوب خانواده، مدیریت آن و تربیت فرزند بسیار مهم و تعیین کننده است.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: حضور فعال و مثبت زنان به عنوان قشری اثرگذار، لازمه حرکت در مسیر سعادت و پیشرفت است.

شریعتی همچنین نقش آفرینی زنان ایرانی در دوران مبارزات پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و سپس ۸ سال دفاع مقدس را به عنوان نمونه هایی از حضور موفق و تاثیر گذار ذکر کرد. او از فعالیت بانوان قشمی که به عنوان پیروان مذاهب اسلامی با وحدت و همدلی در کنار یکدیگر در اجتماع حاضر هستند را نمونه موفق و قابل تحسین وحدت و همکاری عنوان کرد.

براساس این خبر در آستانه ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن، مشاور دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی به دعوت شیخ محمد رحیمی رابط مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و عضو شورای روحانیت اهل سنت شهرستان قشم به این شهرستان سفر کرده است که شرکت در نشست مشترک با بانوان فعال بخش های فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به میزبانی مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداری، حضور در اردوی فاطمی در سایه وحدت و عروسی دسته جمعی سی و دو زوج در روستای رمکان از توابع بخش مرکزی شهرستان قشم از جمله برنامه های این سفر اعلام شده است.
photo_2018-03-04_12-58-36

photo_2018-03-04_12-58-43

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.