مانور پدافند غیرعامل در قشم برگزار شد

مانور پدافند غیرعامل در فرمانداری این شهرستان به منظور آزمون مدیریت بخش های مخابراتی و دیگر بخش های هماهنگ کننده اجرا شد.

همچنین مانور دیگری در محل آبشرینکن قشم  که با هدف آزمایش بخش های مختلف دستگاه تولید آب شیرین انجام شد، و بلافاصله پس از قطعی جریان برق، ژنراتورها آغاز به کار کردند و یک واحد دو هزار و ۵۰۰ متر مکعبی آب برای تامین آب شرب شهر در مدار قرار گرفت.
با آزمایش این واحد، توانایی آب شیرین کن قشم برای تامین ۷۲ ساعت برق یا یک هفته تامین برق به صورت روزانه ۱۶ ساعت، مورد ارزیابی قرار گرفت و نمره قبولی کسب کرد.

پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیر نظامی است و به مجموعه اقداماتی گفته می شود که به بکارگیری جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارت های مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد یا میزان این خسارها و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.
در حقیقت پدافند غیرعامل به معنای کاهش آسیب پذیری در هنگام بحران، بدون استفاده از اقدامات نظامی و با بهره گیری از فعالیت های غیرنظامی، فنی و مدیریتی است و اقدامات انجام شده در این حوزه شامل پوشش، پراکندگی، تفرقه و جابجایی، فریب، مکان یابی، اعلام خبر، قابلیت بقا، استحکامات، استتار، اختفاء، ماکت فریبنده و سازه های امن می شود.
در پدافند غیرعامل تمام نهادها، نیروها، سازمان ها، صنایع و حتی مردم عادی می توانند نقش موثری ایفا کنند در حالیکه در پدافند عامل مانند سیستم های ضدهوایی و هواپیماهای رهگیر، تنها نیروهای مسلح مسئولیت برعهده دارند.

 

IMG_4635 [640x480]

IMG_4680 [640x480]

IMG_4617 [640x480]

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.