محقق هرمزگانی: با تحریف نام خلیج فارس دنبال ریشه برای خود هستند

کسانی که نام جعلی روی خلیج فارس می گذارند، در واقع از روی نام دریا در جست و جوی ریشه برای خود هستند.

یک محقق و نویسنده هرمزگانی گفت: کشوری که عمرش به ۵۰ سال هم نمی رسد، نمی تواند خود را وارث نام و فرهنگ چندین هزار ساله خلیج فارس بداند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علی رضایی روز چهارشنبه در سمینار ” بررسی پیشینه نام خلیج فارس در نقشه ها و اسناد تاریخی بیان کرد: این آبراه براستی خاستگاه تمدن و فرهنگ بشری است و هر کدام از اقوام پیرامون آن که نام این آبراهه برا آنها باشد، به نوعی صاحب فرهنگ و تمدن آن نیز خواهند بود.

در بخش دیگری از این سمینار، احمد بازماندگان خمیری عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور واحد بین الملل قشم با مقایسه نقشه های متعدد قدیمی اروپایی و عربی با نقشه های فارسی گفت: در تمام نقشه های قدیمی بطور مشخص این آبراهه خلیج فارس نام دارد و کسانی که واژگان جعلی را مطرح می کنند، خود پیش از این در مواضع رسمی از اصطلاح خلیج فارس استفاده می کردند.

بر اساس این خبر سمینار ” بررسی پیشینه نام خلیج فارس در نقشه ها و اسناد تاریخی با مشارکت دانشگاه پیام نور مرکز بین الملل قشم، فرمانداری شهرستان قشم و شورا و شهرداری شهر قشم روز چهارشنبه در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد این کارگاه آموزشی که با حضور علیرضا نصری فرماندار و تعدادی از مسوولین شهرستانی و دانشگاهی همراه بود مورد استقبال دانشجویان قرار گرفت.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.