مردم قشم ماهانه ۲۵۰ میلیون ریال صدقه می دهند

فرماندار شهرستان قشم گفت: مردم این شهرستان ماهانه حدود ۲۵۰ میلیون ریال در قالب صدقه در اختیار کمیته امداد قرار می دهند که همه آن در همین شهرستان هزینه می شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، علیرضا نصری در حاشیه بازدید از کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم در جمع خبرنگاران افزود: صدقات جمع آوری شده برای مواردی از قبیل امور درمانی، فرهنگی، عمرانی، کمک های موردی و غیر آن هزینه می شود.
او ادامه داد: سال گذشته ۱۲۰ میلیارد ریال از کمک های نقدی خیران قشم به ایتام تحت پوشش کمیته امداد این شهرستان پرداخت شد.
نصری ادامه داد: این مبلغ توسط یکهزار و ۷۰۰ نیکوکار قشمی به صورت مستقیم به حساب یکهزار فرزند یتیم شهرستان واریز شد.
نصری تصریح کرد: همچنین پرداخت ۶۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب ۲۷۰ طرح اشتغال و خودکفایی از جمله اقدامات کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال گذشته بود.
فرماندار قشم خاطرنشان کرد: افزایش سرانه هر مددجو در ماه از ۵۰۰ هزار ریال به یک میلیون و ۵۰۰ هزار ریال در دولت تدبیر و امید نشانه توجه دولت به معیشت اقشار آسیب پذیر جامعه است.
فرماندار قشم تاکید کرد: این نهاد به پشتوانه اعتماد و همراهی مردم از زمان تاسیس تاکنون نقش مثبتی در جهت خدمت رسانی به لایه های آسیب پذیر اجتماع، تسهیل و هدایت کمک های مردم به آنان داشته است.
بر اساس این خبر، سه هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قشم است که یک هزار و ۸۰۰ نفر از آنان را زنان سرپرست خانوار تشکیل می دهند.
شهرستان قشم شامل جزیره های قشم، هرمز، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت در جنوب استان هرمزگان واقع است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.