معاون استاندار: اجرای سه هزار و ۴۲۰ پروژه عمرانی توسط دولت تدبیر و امید در هرمزگان/ ایران در ردیف صادرکنندگان بنزین قرار می گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان از اجرای سه هزار و ۴۲۰ پروژه در این استان از آغاز دوران خدمت دولت یازدهم خبر داد.

عباس شیرخانلو در جریان افتتاح پروژه های عمرانی قشم گفت: ۷۱ هزار و ۹۵۰ میلیارد ریال برای بهره برداری این تعداد پروژه در حوزه های عمرانی، صنعتی، کشاورزی، خدماتی و فرهنگی از سال ۱۳۹۲ تا نیمه نخست سال جاری هزینه شد و از جمله ۶ درصد از پروژه های مسکن مهر در دولت یازدهم به بهره برداری رسید.
وی افزود: در بخش حمل و نقل ۸۱۷ کیلومتر راه روستایی به مجموع راه های روستایی استان اضافه شد، سال جاری نیز ۱۴۱ کیلومتر بزرگراه و ۹۶ کیلومتر راه روستایی احداث شد که اقدامی قابل تقدیر است گرچه تا رسیدن به شاخص های استاندارد باید تلاش بیشتری صورت گیرد و همچنین یک هزار کیلومتر نیز عملیات روکش آسفالت برای سال جاری هدفگذاری شده بود که تا کنون ۴۰۰ کیلومتر آن آماده شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان بیان کرد: پنج هزار و ۷۷۰ میلیارد ریال نیز طی سه سال گذشته به توسعه روستایی اختصاص یافت که در مقایسه با مدت مشابه ۲۰۳ درصد رشد دارد زیرا ۵۰ درصد جمعیت استان در روستاهاست و این اقدام در کنار ثبیت جمعیت و تبدیل روستاها به قطب های اقتصادی، به افزایش ماندگاری منجر می شود.
او اضافه کرد: امسال نیز به یومن سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ۶۵۴ پروژه با اعتبار ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال با تلاش خدمتگزاران دولت تدبیر و امید به دستاوردهای نظام افزوده می شود که در این میان قشم با ۵۰ پروژه عمرانی به ارزش یک هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال پس از بندرعباس در جایگاه دوم از نظر تعداد پروژه های افتتاحی قرار دارد.
شیرخانلو تشریح کرد: سه هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال در بخش مسکن و عمران شهری، یک هزار و ۱۲۰ میلیارد ریال در بخش انرژی و برای پروژه های کشاورزی و منابع طبیعی نیز ۳۳۰ میلیارد ریال اختصاص داده شد.
وی ادامه داد: ۱۱۷ پروژه های نیمه تمام نیز با ۳۵۰ میلیارد ریال اعتبار در دست اجراست که امید می رود تا سال مالی آینده تکمیل و بخشی از نیازهای استان برطرف شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار هرمزگان همچنین گفت: به زودی ۲ پروژه بزرگ ملی منطقه ای از جمله فاز دوم پروژه نفتی ستاره خلیج فارس افتتاح خواهد شد که با افتتاح فازهای بعدی این پروژه در مجموع تولید بنزین داخلی به ۳۶ میلیون لیتر خواهد رسید که کشور را از واردات بنزین بی نیاز کرده و حتی می تواند ایران را در ردیف صادرکنندگان قرار دهد.
او افزود: همچنین مجتمع فولاد با ظرفیت ۱.۵ میلیون تن تولید آهن اسفنجی و بریکت افتتاح خواهد شد که مجموع تولید فولاد را به بیش از ۶ میلیون تن خواهد رساند و امید می رود با روند حتی پیش از چشم انداز ۱۴۰۴ به هدفگذاری تولید ۱۰ میلیون تنی فولاد در بخش صنعت و معدن دست یابیم.
شیرخانلو بیان کرد: این دستاوردها توسط دولت تدبیر و امید در حالی به دست می آید که کشور در سال ۱۳۹۲ به استناد شاخص ها در شرایط مناسبی قرار نداشت اما با وجود سایه سنگین تحریم های ظالمانه نرخ تورم حدود ۴۰ درصدی امروز به حدود ۱۱ درصد رسیده، رشد اقتصادی بیش از منفی ۶ درصد به حدود مثبت پنج درصد رسیده و حتی بدهی های خارجی از ۲۰ میلیارد دلار به کمتر از ۶ میلیارد رسیده است.
وی عنوان کرد: تراز تجاری با وجود همه محدودیت ها و مشکلات به مثبت یک میلیارد دلار رسید و این در حالی است که در عرصه داخلی نیز اقدام های چشمگیری توسط دولت یازدهم طی سه سال و نیم گذشته انجام شد اما همه این فعالیت ها و تلاش خدمتگزاران مردم طی ۳۸ سال گذشته از انقلاب اسلامی در نهایت به برکت خون شهدا و امنیت موجود نتیجه فداکاری های آنهاست و باید قدردان این نعمت باشیم.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.