معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری قشم: روی نان مردم با کسی تعارف نداریم/ کمیته تخصصی برخورد با کم فروشان تشکیل شود

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قشم گفت: در بازرسی از نانوایی ها و اعمال قانون نهایت دقت و مراقبت را بکار می گیریم و روی نان و ارزاق مردم با کسی تعارف نمی کنیم.
میر هاشم خواستار تصریح کرد: بر رعایت تمام شاخص های مورد نیاز ایجاد یا استمرار نانوایی ها تاکید داریم و در صورت مشاهده نقص، اعم از بهداشتی، وزن یا قیمت از طریق قانون برخورد می کنیم. معاون برنامه ریزی فرمانداری شهرستان قشم، فاصله مکانی، آمار جمعیتی و تردد، برای ارزیابی اولیه وارائه طرح توجیهی بهمراه تائیدیه دستگاههای ذیربط را از شرایط صدور مجوز راه اندازی نانوایی بر شمرد. او خطاب به اعضای کمیسیون شورای آرد و نان تاکید کرد: ضمن این که برای صدور مجوز مجتمع های تولید نان، عرضه نان بسته بندی و مجوز نانوایی های شهر و روستا واقعیت های جمعیتی، ورود مسافر و ضرورت تامین نان در همه ساعات شبانه روز را در نظر می گیرید، بر کیفیت و بهداشت به عنوان شاخص های غیر قابل چشم پوشی تاکید داشته باشید .معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری بویژه، از بخشداران خواست؛ همه شوراها و دهیاران را برای نظارت، ثبت و گزارش تخلفات بسیج کنند و نسبت به برخورد با متخلفین شدت عمل داشته باشند. عدم تامین سوخت و آرد نانوایی های متخلف و نصب پارچه برای شناسایی عمومی واحدهای متخلف تعطیل شده، نظارت بر نحوه توزیع آرد و نان در سطح شهر و روستا، برخورد با گران فروشی، نظارت بر رعایت بهداشت، استفاده از دستگاه های خنک کننده مخصوص نان های بسته بندی، درج تاریخ تولید، انقضا و آدرس تولیدی از دیگر نکات مورد اشاره معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری شهرستان قشم در جلسه شورای آرد و نان بود. میر هاشم خواستار در بخشی از این جلسه، با اظهار تاسف از دریافت گزارش هایی مبنی بر کم فروشی، تشکیل کمیته تخصصی برخورد و مقابله با این پدیده غیر دینی، غیر اخلاقی و تضییع کننده حق مردم را به عنوان مهم ترین مصوبه جلسه اعلام کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم روز یکشنبه، شورای آرد و نان به ریاست میرهاشم خواستار معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرمانداری تشکیل شد که بررسی نتایج مصوبات نشست پیشین، بحث و گفت و گو پیرامون درخواست مجوز های جدید، نتایج بازرسی های انجام شده و شدت عمل در برخورد با کم فروشی و گران فروشی ها، نظارت جدی بازرسین بهداشت و نظارت بر نحوه عرضه نان های بسته بندی شده توسط اعضا از مهم ترین موارد طرح شده و مصوبات این جلسه گزارش شده است.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.