معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان: جامعه اسلامی زیر بنای بازار اسلامی است

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان گفت: جامعه اسلامی زیر بنا و پیش نیاز بازار اسلامی است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم، بهروز اکرمی در نخستین همایش الگوی بازار اسلامی اظهار داشت: بازار اسلامی در ذیل مختصات جامعه اسلامی معنا و مفهوم پیدا می کند.

او در تشریح جامعه اسلامی بیان کرد: مسلمان بودن اعضا جامعه یکی از بدیهیات جامعه اسلامی است اما آنچه مورد توجه ناظران قرار می گیرد عملکرد و ارزش های مورد عمل در جامعه می باشد.

معاون اجتماعی استاندار هرمزگان ادامه داد: برای داشتن جامعه اسلامی نیاز به نظریه پردازی و برنامه ریزی داریم و قطعا تدوین اصول و روش ها مهم است اما نباید در این مرحله متوقف شویم.

اکرمی در این باره به وظایف مسوولان اجرایی اشاره و تصریح کرد: تطابق شاخص های مدیر اسلامی با آنچه انجام می شود باید مورد توجه گیرد.

معاون استاندار هرمزگان اذعان کرد: با بخشنامه و قانون، بازار اسلامی شکل نمی گیرد و تحقق این هدف در گرو برنامه ریزی عملیاتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان در ابتدای نخستین همایش الگوی اسلامی خاطرنشان کرد: سطح سواد مردم بواسطه انقلاب اسلامی افزایش یافته و مردم بسیار داناتر شده اند. اکرمی افزود: جامعه امروز بیش از گذشته نیازمند اندیشمندان و آرا و نظرات فرهیختگان و نخبگان فکری است. او تاکید کرد: برای اینکه بازار و اقتصاد جامعه با شاخص های اسلامی عجین شود باید دستگاه های فرهنگی بخصوص مراکز دانشگاهی و رسانه ملی مشارکت فعال داشته باشند

نخستین همایش الگوی بازار اسلامی با مشارکت بنیاد بین المللی علوم وحیانی اسراء وابسته به دفتر آیت الله جوادی آملی، فرمانداری شهرستان قشم، دفاتر امام جمعه شیعه و اهل سنت و سازمان منطقه آزاد روز چهارشنبه در قشم برگزار شد.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.