معاون سیاسی اجتماعی فرماندار قشم: پیام قیام عاشورا فرا دینی است

 

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری قشم گفت: مهم ترین پیام قیام امام حسین علیه السلام ظلم ستیزی است که پیامی فرا مذهبی و فرا دینی است.

مصطفی غلامپور با بیان اینکه هر انسانی در زندگی خود اثرات مادی و معنوی بر جا می گذارد و محرم و قیام عاشورا بارزترین اثر زندگی حضرت امام حسین علیه السلام است، تصریح کرد: وقتی گاندی خطاب به ملت هندوستان، راه پیروزی و نجات کشورش را پیروی از امام حسین می داند، قطعا امت اسلامی می تواند با بهره گیری از این راهبرد الهام بخش، مشکلات و مسائل پیرامون جهان اسلام را بر طرف سازد.

غلامپور، ظلم ستیزی، ایثار، رعایت حق الناس و… را از مفاهیم عالی آشکار در پیام عاشورا و مورد نیاز همه دوره ها و جوامع بشری عنوان و تاکید کرد: عمل به این مفاهیم، گمشده جهان اسلام و بلکه دنیای امروز است.

معاون اجتماعی فرماندار قشم در جلسه هماهنگی و ساماندهی سفر اربعین با اشاره به ارادت و اشتیاق همه اقشار و مذاهب نسبت به حضرت امام حسین علیه السلام، برنامه ریزی و خدمتگزاری به زائرین حرم حضرت سیدالشهدا علیه السلام را مایه افتخار و برکت کار مسوولین دانست.

او خاطرنشان کرد: همه ما آدم هایی با بنیه اقتصادی ضعیف، متمکن، غیر مذهبی، شیعه و سنی سراغ داریم که برای امام حسین سر از پا نمی شناسند.

غلامپور با تاکید بر برنامه ریزی و حمایت کامل دستگاه های شهرستان از برنامه سفر اربعین، کار با اخلاص و از روی اعتقاد قلبی را امتیاز ویژه و کم نظیر خدمتگزاران امام حسین خواند.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی شهرستان قشم هم در بخشی از جلسه هماهنگی سفر اربعین با بیان اینکه؛ اربعین تجمعی جهانی است، تصریح کرد: هیج کجای دنیا نیست که بالای ۲۰ میلیون جمعیت در یک کشور ناامن جمع شوند.

احمدغلامی اظهار داشت: مشارکت همه اقوام، مذاهب، ادیان و ملیتها در این همایش بی مانند، فرصت مناسبی برای روشنگری و تصحیح نگاه دنیا درباره مسلمانان است.

غلامی گفت: امروز فعالیت گروهک های تکفیری بر چهره اسلام خدشه وارد کرده است. او زیرنویس شبکه های اروپایی هنگام پخش فجایع جنایات داعش مبنی بر خشونت و جنگ افروزی مسلمین را نمونه ای از بهره برداری و سو استفاده دشمنان اسلام برای تخریب نام امت اسلامی در نظر مردم دنیا بر شمرد.

رئیس شورای هماهنگی و تبلیغات اسلامی شهرستان قشم، افزود: دشمنان اسلام، با صراحت می گویند: مسلمانان اهل قتل و کشتار هستند، برای آن ها شیعه و سنی مهم نیست و حیثیت اسلام را نشانه گرفته اند. غلامی گفت: اربعین فرصت مناسبی برای تبلیغ اسلام به عنوان دین رحمت، دوستی و مدارا است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان قشم: در ابتدای جلسه هماهنگی و ساماندهی سفر اربعین، وحید جابری رئیس ستاد عتبات عالیات این شهرستان، با ارائه گزارشی اظهار کرد: سال گذشته ۱۰۰۰ نفر از شهرستان قشم در پیاده روی اربعین شرکت کردند.

او با تقدیر از همکاری و حمایت های فرماندار قشم، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد و شهرداری های قشم و سوزا افزود: پیش بینی می شود؛ در اربعین امسال بیش از ۱۰۰۰ نفر از شهرستان قشم عازم کربلا شوند.

جابری گفت: بر اساس برنامه پیش بینی شده، سازمان منطقه آزاد انتقال زائرین تا مرز را بر عهده گرفته است.

بر اساس این خبر، بنا به دستور معاون سیاسی اجتماعی فرماندار، تامین سه دستگاه اتوبوس برای ورود و خروج زائرین به کربلا و تدارکات رفاهی بر عهده دستگاه های دولتی خواهد بود.

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.