معاون سیاسی اجتماعی فرماندار و رییس ستاد انتخابات قشم با تاکید بر رعایت مر قانون از سوی مسوولان برگزاری، نامزدها و هواداران آنها از آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در این شهرستان خبر داد.

مصطفی غلامپور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: تمهیدهای لازم برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا بر اساس روزشمار انتخابات در نظر گرفته شده تا مردم با آگاهی و شناخت کامل بیش از پیش پای صندوق های رای حاضر شده و حماسه دیگری در تاریخ این شهرستان رقم بزنند.
وی با اشاره به احراز صلاحیت ۵۱۳ تن برای نامزدی انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا افزود: تا کنون ۱۵ تن از نامزدهای انتخابات شوراها در قشم از ادامه رقابت انصراف دادند.
رییس ستاد انتخابات قشم بیان کرد: تا کنون تخلف خاصی در فرآیند انتخابات و تبلیغات در این شهرستان گزارش نشده و از نامزدها و هواردان آنها انتظار می رود همچنان در ادامه زمان باقی مانده تا مهلت قانونی تبلیغات پایبندی خود را به مر قانون حفظ کنند چرا که فضای انتخاباتی توسط دست اندرکاران رصد می شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلفی، بدون چشم پوشی بر اساس قانون برخورد خواهد شد.
او با اشاره به اتمام زمان تبلیغات از بامداد ۲۸ اردیبهشت تاکید کرد: پس از پایان مهلت قانونی تبلیغات هیچگونه اقدام تبلیغی از سوی نامزدها، ستادها و هواداران آنها در فضای حقیقی، مجازی و رسانه ها نباید صورت بگیرد.
غلامپور بیان کرد: نظارت بر فرآیند انتخابات در روز رای گیری به شدت انجام و با هر اقدام غیر قانونی از جمله خرید و فروش رای، تهدید و تطمیع، رای دادن بیش از یکبار، اخلال در امر انتخابات، رای دادن با شناسنامه دیگری، ایجاد رعب و وحشت برای رای دهندگان یا اعضای شعبه های رای گیری برخورد خواهد شد.
وی همچنین گفت: ترغیب رای دهندگان برای رای دادن به نامزدی خاص از سوی اعضای شعبه ها یا هر شخص دیگری در محل رای گیری یا استفاده از نمادها و اقلام تبلیغاتی نامزدهای انتخاباتی تخلف محسوب می شود و از این رو از مردم و به ویژه هواداران نامزدها انتظار می رود به موارد قانونی توجه کنند.
رییس ستاد انتخابات قشم در ادامه بیان کرد: ۱۱۹ شعبه رای گیری (۹۹ شعبه ثابت و ۲۰ شعبه سیار) با افزایش ۱۹ شعبه نسبت به انتخابات پیشین با استقرار ۶۸ شعبه در بخش مرکزی، ۴۵ شعبه در شهاب و ۶ شعبه در بخش هرمز شامل ۱۱۹ صندوق رای گیری برای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ۱۲۶ صندوق برای انتخابات پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا تدارک دیده شده است.
او افزود: جهت تسهیل مشارکت مردم در شهرها و روستاها ۴۱ شعبه رای گیری شهری شامل ۳۶ شعبه ثابت و پنج شعبه سیار و ۷۸ شعبه رای گیری روستایی شامل ۶۳ شعبه ثابت و ۱۵ شعبه سیار دایر می شود.
غلامپور گفت: ۲ هزار و ۴۰۰ تن از دست اندرکاران از جمله ۲۱ تن اعضای هیات اجرایی انتخابات ریاست جمهوری، هیات نظارت انتخابات ریاست جمهوری و هیات نظارت انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در کنار ناظران، اعضای صندوق ها و نیروهای انتظامی مسوولیت برگزاری انتخابات پیش رو را در این شهرستان برعهده دارند.
وی عنوان کرد: شهرستان قشم حدود ۱۴۹ هزار تن جمعیت دارد که از این میان حدود ۶۲ درصد واجد شرایط رای دادن هستند.
دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و پنجمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا روز جمعه ۲۹ اردیبهشت ماه برگزار می شود.

82532623-71617032

درباره‌ی farqeshm

همچنین ببینید

در نخستین روز هفته دولت؛ فرماندار قشم با امام جمعه شهرستان دیدار کرد+تصویر

فرماندار شهرستان قشم در نخستین روز هفته دولت با امام جمعه شهرستان دیدار کرد. به …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.