معاون فرماندار: اقتصاد مقاومتی رویکرد اصلی کارگروه اشتغال و تولید قشم است

معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم گفت: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی رویکرد اصلی کارگروه های اشتغال و رفع موانع تولید شهرستان است و با این راهبرد سیاست های اجرایی قشم دنبال می شود.

رضا جاویدیان روز چهارشنبه در دومین نشست اعضای ستاد مدیریت و راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان قشم، افزود: در این چارچوب اولویت اصلی مدیران اجرایی قشم اجرای طرح های نیمه تمام سال گذشته است.
وی ادامه داد: بررسی های کارشناسی نشان می دهد که جزیره هرمز در حوزه صنایع به ویژه صنایع تبدیلی ظرفیت های ویژه ای دارد که باید برای بهره بردن از آنها برنامه ریزی و تلاش کرد.
جاویدیان با بیان اینکه شهرستان قشم از مزیت منطقه آزاد اقتصادی بهره می برد، تاکید کرد: باید از این مزیت به نحو شایسته ای در جهت راهبری سیاست های اقتصاد مقاومتی که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است، استفاده شود.
وی با بیان اینکه در برنامه ۱۲ گانه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، ۱۴ وزارتخانه و سازمان متولی پیگیری سیاست های این حوزه شده اند، افزود: یکی از این سازمان ها دبیرخانه مناطق آزاد تجاری، اقتصادی و صنعتی است.
جاویدیان با اشاره به اینکه برخی صنایع این شهرستان زیر نظر سازمان منطقه آزاد قشم و برخی زیر نظر اداره های دولتی فعالیت می کند، گفت: برای آسان سازی فرایند پایش مشکلات صنایع راکد، نیمه فعال و فعال شهرستان، نیاز به همکاری و تعامل هر دو ارگان دولتی و منطقه آزاد وجود دارد.
وی همکاری یاد شده را راهکاری برای برون رفت از شرایط موجود صنایع شهرستان و رویکردی برای شناسایی موانع تولید در منطقه ارزیابی کرد و افزود: در این مسیر علاوه بر نمایندگان ۱۴ وزارتخانه و سازمان تعریف شده توسط ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور، از توانمندی برخی ادارات شهرستانی همچون شیلات، دامپزشکی و بسیج سازندگی نیز بهره می بریم.
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی فرماندار قشم با اشاره به اینکه در این حوزه تلاش می کنیم تمام متولیان درگیر در امور اقتصادی و صنعتی را پای کار بیاوریم، تاکید کرد: بدون تردید پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی نیازمند همکاری تمام دستگاه های اجرایی و بهره گیری از تخصص ها در این زمینه است.
شهرستان قشم شامل جزایر هرمز، هنگام، لارک و قشم با یکهزار و ۷۲۵ کیلومتر مربع مساحت و حدود ۱۲۰ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۰ کیلومتری بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده است و شامل چهار شهر قشم، درگهان، سوزا و هرمز و نزدیک به ۷۰ روستاست.
این شهرستان به دلیل دارا بودن ۳۰۰ کیلومتر مربع منطقه آزاد اقتصادی و یکهزار و ۲۰۰ کیلومتر مربع منطقه ویژه اقتصادی، یکی از مناطق مهم صنعتی و اقتصادی کشور ارزیابی می شود.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.