معاون فرماندار: عاملان اصلی درگیری گروهی در قشم دستگیر شدند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قشم از شناسایی و دستگیری عاملان اصلی درگیری گروهی شب گذشته در یکی از محله های این جزیره خبر داد.

 

مصطفی غلامپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران تشریح کرد: با وجود رسم میهمان نوازی و نوع دوستی که در عمق فرهنگ ایران، جنوب کشور و به ویژه اهالی خونگرم قشم زبانزد است، ساعت ۲۰ هفدهم دی ماه به دنبال درگیری لفظی جوانی حدودا ۲۵ ساله در مقابل یکی از داروخانه های شبانه روزی جزیره، وی از سوی ۶ نفر به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفت.
وی افزود: جوان مضروب به دنبال این برخورد فیزیکی موضوع را با خانواده خود در میان گذاشت و درگیری در محله چابهار قشم ادامه یافت که این جوان در نهایت نیز جان خود را بر اثر اصابت اشیای تیز و برنده در محل درگیری از دست داد.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قشم با بی سابقه خواندن رویدادهایی از این دست در این جزیره اضافه کرد: به دنبال این حادثه که موجب جراحت پنج نفر دیگر نیز شد، عوامل انتظامی به سرعت در صحنه حاضر شدند اما ضاربان که اهل کهنوج استان کرمان بودند از محل حادثه فرار کردند.
او اضافه کرد: مجروحان حادثه بی درنگ به نزدیکترین بیمارستان منتقل شدند اما برادر حدودا ۳۰ ساله مقتول نیز پس از ساعتی بر اثر شدت آسیب های وارده جان خود را از دست داد و در این حین با اقدام به موقع ماموران انتظامی پنج نفر از ضاربان شناسایی شدند.
غلامپور بیان کرد: قشم شهری کوچک بوده و مردمی آرام دارد و از این رو از میان افراد شناسایی شده سه نفر از شب گذشته تا کنون دستگیر شده اند اما ۲ نفر دیگر همچنان متواری هستند و تلاش های ماموران انتظامی، امنیتی و قضایی برای یافتن متواریان و روشن شدن علت اصلی این درگیری ادامه دارد.
وی ادامه داد: جزیره قشم به عنوان یکی از امن ترین نقاط کشور سالانه پذیرای چند میلیون نفر مسافر و گردشگر بوده و خشونت و درگیری های گروهی همانند آنچه شب گذشته رخ داد، به هیچ وجه در شان مردم خونگرم و میهمان نواز این جزیره با اماکن سیاحتی، تفریحی و طبیعی چشم نواز نیست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار قشم تصریح کرد: برهم زدن آرامش، امنیت روانی و ایجاد فضای وحشت به هیچ وجه در قاموس این خطه نمی گنجد و با افراد خاطی و سایر برهم زنندگان نظم و امنیت به طور جدی برخورد قانونی صورت خواهد گرفت و از هیچ تخلفی چشم پوشی نخواهد شد.

درباره‌ی admin

همچنین ببینید

طرح های هادی، واگذاری زمین و اعطای تسهیلات روستایی موضوع گفت و گو فرماندار قشم و مدیر کل بنیاد مسکن هرمزگان

فرماندار شهرستان قشم با ذکر این مطلب که یکصد واحد مسکن محرومین در یکسال گذشته …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.